Slávičie údolie-chodník-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Staré Mesto

V riešení
meno
Katarína 09. júna 2020

Podnet na vybudovanie chodníka na ulici Slávičie údolie:

Dobrý deň,

radi by sme dali podnet na vybudovanie chodníka v spodnej časti ulice Slávičie údolie. Denne tadiaľ prechádza veľa chodcov na zastávku MHD pri ZOO, ktorí sa musia uhýbať autám, rýchlo prechádzajúcim okolo, hoci ide o veľmi úzku ulicu. V tejto súvislosti by nás potešilo aj vybudovanie betónového spomaľovača v ústí Korabinského ulice, odkiaľ sa autá dennodenne valia veľkou rýchlosťou, ako aj spomaľovača v dolnej časti ulice Slávičie údolie.

V oblasti bývame už 10 rokov a tak vieme, že frekvencia prechádzajúcich áut je naozaj veľmi vysoká, autá tam jazdia rýchlo a nie je pred nimi veľmi kam uhnúť. V súčasnej situácii určite nie je možné, aby aj naše deti bezpečne dochádzali na zastávku MHD.

Ďakujem.

19. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za váš podnet. Požiadali sme o preverenie oddelenie dopravy (to napríklad musí zistiť, či je dostatočná šírka komunikácie na vybudovanie chodníka a pod.) a investičné oddelenie. Vzhľadom na takmer miliónový výpadok z rozpočtu kvôli koronakríze musíme odložiť aj viaceré už pripravené projekty, preto poprosíme o trpezlivosť. Ďakujeme za pochopenie.

Oddelenie komunikácie s verejnosťou, Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto
10. marec 2021

Pozorovatel

Dobry den,

mohli by ste prosim vyziadat od samospravy stav riesenia podnetu?
Dakujem
11. marec 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

S pozdravom

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com
03. august 2021

Katarína

Dobrý deň,

tento podnet išiel akosi dostratena - vedeli by ste nám prosím zaslať stanovisko odd. dopravy a investičného oddelenia?

Práve čítam, že sa bude budovať chodník na Kramároch - na ulici Bárdošova, čo je snáď ešte užšia ulica ako Slávičie údolie a navyše aj obojsmerná - preto verím, že aj v Slávičom údolí sa nájde priestor pre vybudovanie chodníka.

Ďakujem.
03. august 2021

Pozorovatel

Aj tato ulica je obojsmerna po Tichu a Korabinskeho, ak sa nemylim. V prvom kole by mohla samosprava aspon vodiacimi podstavcami a doskami Klemmfix oddelit pas pre pesich.
29. august 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve na vyjadrenie.

S pozdravom,

Barbora Kmeťová
Odkaz pre starostu
odkaz@institutsgi.sk

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania