Vrakunská cesta-stavby a budovy-neohlásené stavebné úpravy

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vrakuňa

Uzavretý
meno
Eva Kašperová 13. júna 2020

Je možné, aby na skládke niekto postavil radovú výstavbu bytov? A zrovna teraz, keď sa má riešiť konečne kapsulácia kontaminovanej pôdy. Stavebník bude mať námietky, lebo sa ohrozí jeho projekt a bude po sanácii. Kto im to vôbec dovolil postaviť? Môžu ľudia bývať na skládke? Životné prostredie o tom vie? Myslím že stavba je nelegálna. Tvári sa ako stajne pre kone. Aby maskovala účel.

15. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme Vám za podnet. Stavebný úrad v rámci vydaných povolení povolil výstavbu skladových priestorov, ktoré takto boli aj skolaudované. Na katastri sú zapísané ako "iná stavba". V súčasnosti vedieme priestupkové konanie, nakoľko sa začali uskutočňovať zmeny dokončenej stavby skladových priestorov, ktoré si vyžadujú povolenie stavebného úradu, teda staviteľ zmenil stavbu bez stavebného povolenia. Predmetná záležitosť bola takisto oznámená Polícií SR.

S prianím pekného dňa

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania