Estónska-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Podunajské Biskupice

V riešení
meno
Zuzana 13. júna 2020

Dobrý deň,
na ceste pri Estónskej 3 resp. 6 v Bratislave už niekoľko mesiacov stojí bez pohnutia odstavená Škoda Octavia bez platnej STK a EK, a to na mieste priamo pred materskou škôlkou, kde zaberá parkovacie miesto nielen rodičom privážajúcim/odvážajúcim deti zo škôlky, ale aj ostatným obyvateľom okolitých bytových domov. Za sklom má sice parkovací preukaz pre osoby so zdravotným postihnutím, ale je pravdepodobné, že tento preukaz je neplatný alebo sfalšovaný. Prosíme o odstránenie tohto vozidla z danej lokality.
Ďakujeme.
Obyvatelia Estónskej ulice

15. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na uvedené motorové vozidlo referát dopravy umiestni výzvu o upozornení dlhodobého státia motorového vozidla a zároveň bude odstúpené na Okresný úrad Bratislava, odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií, pre neplatnú EK + STK.
Ďakujem za podnet

S pozdravom

referát dopravy a miestnych komunikácií
21. jún 2020

Zuzana

Dobrý deň,

ďakujeme za odpoveď. Budeme čakať na riešenie, na danom aute zatiaľ nie je umiestnená žiadna výzva.

Obyvatelia Estónskej ulice
22. máj 2021

Anonymný užívateľ

Predpokladám, že MiÚ Podunajské Biskupice už vie o novelizácii Zákona 8/2009 Z.z., ktorý umožňuje v zrýchlenom konaní odstrániť vozidlo, ktoré má neplatnú TK a EK viac ako pol roka.
A je jedno, či má - nemá na vozidle EČ.
Účinnosť je od 15. mája 2021 - bližšie v Zbierke zákonov 148/20021.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania