Mlynské Nivy-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo bez EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Ružinov - Prievoz 15. júna 2020

Dobry deň,
4 vraky dovezené cez noc s podozrením na poškodzovanie životného prostredia. Prosím o urýchlené riešenie.
Ďakujem

15. jún 2020

Michal

Súhlas, toto nemôžeme tolerovať, zvyšuje to aj kriminalitu v lokalite, tým že sa tu vyskytujú rôzne ľudské indivíduá 🧐 pls o urýchlené riešenie, ideálne nájsť vinníka a nebudeme tu musieť na pravidelnej báze riešiť odťahy ✌️
16. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu životného prostredia.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
30. jún 2020

Dusan Banacky

Mlynské Nivy-dlhodobo odstavené vozidlá-nezistené EČV a TK a EK

Dobry den, na Mlynskych Nivach mame nove vrakovisko? Doteraz tieto auta boli vyvazane na Hranicnu ulicu a po novom ich tahaju na parkovisko na Mlynske Nivy. Zrejme bude mat nejaky servis z okolia zmluvu z mestskou castou na prenajom tejto plochy na skladovanie vrakov. Je tam aj pracka, je teda mozne tam vyvazat tiez aj rozne elektrospotrebice a mesto to uprace? Zbytocne som viezol staru chladnicku do OLO? Dakujem
04. júl 2020

Ružinov - Prievoz

Ku vrakom sa pridal už 5 Seat dlhodobo bez STK.
04. júl 2020

Ružinov - Prievoz

Info ku kontrolám
05. júl 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

aktualizácia bola zaslaná samospráve.

S pozdravom,
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu
06. júl 2020

Dusan Banacky

Teraz sa na mieste robi nove obratisko pre MHD, pricom tieto vraky su ohradene na stavenisku. To akoze tam nikomu neprekaza? Budu sucastou dekoracie obratiska? :D
11. júl 2020

Michal

vraky majú VIP strážené oplotené Parkovisko. To sme dopadli 🙄
15. júl 2020

Michal

tak ešte dve 🚙 a bude kľud ✌️
16. júl 2020

Dusan Banacky

Nebude, kym sa nenajde povodca odpadu. Auta sa potom budu objavovat znova na parkovisku oproti Hranicnej 13-15. Aj teraz sa tam najdu odstavene vraky.
16. júl 2020

Ružinov - Prievoz

Už sú všetky odstránené. Ďakujem magistrátu za vyriešenie. Aj keď stavba obratiska pomohla.
16. júl 2020

Dusan Banacky

Nasli sa aj majitelia a riesi sa to s nimi preco to tam odstavili? Dakujem
16. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Magistrát postupuje v rámci zákonu o odstraňovaní odpadu. Priebeh je taký, že najprv sa vyzve majiteľ na odstránenie. Po prekročení termínu sa auto odstráni na určené parkovisko. Majiteľ si následne môže po vozidlo prísť a je povinný uhradiť náklady, ktoré spôsobil.
Bližšie info nájdete tu: https://www.zakonypreludi.sk/zz/2015-79
Časť ktorá Vás zaujíma začína približne od § 63.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
16. júl 2020

Dusan Banacky

Dalrko, ale tento transformer od Mazdy neodisiel, je len na druhej strane cesty. Velmi jednoducho sa to vyriesilo.
16. júl 2020

Ružinov - Prievoz

Pardon tento transformer som si počas dňa nevšimol. Verím, že to bude čoskoro aj toto odstranene.
17. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

kolega nás upozornil, že pri autách ako sú tieto, čiže také, ktoré sú po havárii výrazne zdemolované sa výzva nedáva a berieme ich ako ohrozujúce životné prostredie. Takéto vozidlá sú rovno odstraňované. Bohužiaľ kapacity parkoviska na ktoré vozidlá umiestňujeme sú momentálne vyťažené. Hneď ako to bude možné, budú všetky vozidlá odstránené.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
17. júl 2020

Dusan Banacky

Dobry den,
je zvlastne, ze majitel vozidla neznasa zodpovednost za toto a nie su mu uctovane ziadne naklady spojene s odstranenim vraku.
14. august 2020

Ružinov - Prievoz

Dnes bol aj ten "transformer" odtiahnuty.
20. august 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

uvedenú Mazdu sme dňa 14.8. prostredníctvom zazmluvnenej spoločnosti z miesta odstránili. Rozumieme Vašim pripomienkam k procesu odstraňovania vrakov, avšak mesto môže iba postupovať podľa zákona o odpadoch a ten sa dá meniť jedine v Národnej rade.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
20. august 2020

Pozorovatel

Na zaklade dlhodobych skusenosti moze predsa samosprava oslovit poslanca, aby predlozil legislativny navrh na zmenu zakona, ktorym by sa urychlilo odstranovanie vrakov, ci nie?
Vsak su nimi posiate ulice, zaberaju parkovacie miesta, ohrozuju zivotne prostredie, prespavaju v nich individua ...
20. august 2020

Dusan Banacky

Ja sa skor cudujem, ze sa nehlada osoba (firma), ktora tam tieto vraky vozi. Ci uz na Hranicnej ulici alebo na ulici Mlynske nivy. Niektore vozidla mali ECV, neverim, ze je problem dohladat majitela a priamo ho kontaktovat preco tam to vozidlo stoji. Praca pre policiu na 10 minut.
20. august 2020

Michal

preventívne byť políciou, by som začal tu✌️ Mlynské Nivy-Zeleň a životné prostredie-iné https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/90600/mlynske-nivy-zelen-a-zivotne-prostredie-ine  TENTO fešák tu parkuje pravidelne niekoľko rokov, hneď vedľa miest kde sa dlhodobo dostavujú takéto vraky... Takže prvého by som sa pýtal majiteľa tejto odťahovej služby či náhodou niečo o tom nevie..ak nie treba pokračovať inde.. resp. ideálne ak by niekto vymakol keď tam nejaký vrak znova budú vykladať....🙏 aby sa to vyčistilo, a presne to isté hovorím dlhú dobu, kým sa nenájde občan čo ich tu nosí, je to začarovaný kruh a ani legislatíva nepomôže.. a môžeme zaradom nahlasovať a čakať 60dni na odťah.....Ⓜ️

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania