Voľný pohyb bojových plemien psov v Petržalke v Starom Háji


Uzavretý
meno
Anonymný užívateľ 11. júna 2019

Vážený pán starosta,

obraciam sa na Vás s naliehavou žiadosťou o pomoc v záujme bezpečia maloletých detí a pokojných občanov Petržalky, ktorí sú neustále obťažovaní aroganciou a agresívnym správaním nevychovaných majiteľov psov bojových plemien a iných veľkých psov, ktorým dovoľujú ich majitelia voľný pohyb bez náhubku a bez vôdzok pozdĺž Chorvátskeho ramena, pri ulici Lachova a Námestie hraničiarov v Petržalke. Tieto miesta sú prednostne určené na hry detí a oddych obyvateľov, sú to priestranstvá v okolí detských ihrísk a peších promenád.

Táto situácia je neakceptovateľná a veľmi nebezpečná! Ohrozuje zdravie a bezpečnosť maloletých detí, ako sa nám aj dnes vo štvrtok 26. mája 2011 približne o 19,00 h. stalo. Títo arogantní "psíčkari", prevažne vo veku od 20 do 30 rokov sa s výsmechom a vulgárnymi nadávkami možno aj pod vplyvom omamných látok zabávali na tom, ako vyľakali deti a ich rodičov a starých rodičov. Žiaľ neporadilo nám vzhľadom na vyhrotenú situáciu zabezpečiť fotodokumentáciu, čo však nijakým spôsobom neovplyvňuje túto skutočnosť. Pripomínam, že môže veľmi ľahko prísť až k smrteľným poraneniam v prípade zaútočenia takého psa hoci aj na bezbranné dieťa a starších ľudí.

Vzhľadom na to, že týchto prípadov pribúda, si Vás dovoľujem požiadať o zabezpečenie vyriešenia tohto problému v spolupráci s mestsko políciou.

Za ostatné matky a ich deti Vám vopred ďakujem za pomoc.

15. jún 2011

mierumilovny zabijak

odporucam volat vzdy na takych ludi policiu
19. november 2012

Lucia

Haalo, tam je volny pohyt psov ... ci sa Vam to paci, alebo nie !!!! aj my psickari, sice mame malych psikov mame pravo ich niekde vencit bez nahudbku a obojka. Ked sa Vam napaci, tak Vy si Vase deti vencite na balkone !
31. august 2013

Makro

Staci si zaobstarat ultrazvukovy odpudzovac psov ktory stoji cca 12 evri a je vystarane. Potom uz len staci pozerat majitela ako bezi za svojim chranencom. Myslim ze to stoji za tych 12 evri.
11. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v prípade že ste svedkom porušenia platných predpisov spojených s vodením psov na verejných priestranstvách alebo cítite ohrozenie, tak je potrebné bezodkladne kontaktovať
Mestskú políciu hl. mesta SR Bratislavy na čísle 159.
Kto? Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy

MÚ BA - Petržalka
18. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Príslušníci Exp. MsP BA V popri plnení ďalších služobných úloh, zamerajú svoju činnosť aj na kontrolu vodenia psov na ul. Lachova v Bratislave, za účelom kontroly dodržiavania zákona č. 282/2002 Z. z. o niektorých podmienkach držania psov v znení neskorších zákonov.
V prípade, že občania majú podozrenie z páchania protiprávneho činu, môžu kontaktovať MsP na skrátenom telefónnom čísle 159. Na miesto oznamu bude ihneď vyslaná hliadka MsP, ktorá preverí oznámenie zo spáchania priestupku a v prípade jeho potvrdenia ho neodkladne vyrieši v zmysle platných právnych predpisov. Ak sa príslušníci MsP dozvedia o priestupku prostredníctvom webovej stránky, spravidla už uplynie veľký časový úsek a priestupcovia z miesta odídu, takže priestupok už nemôžu riešiť.
Ďakujeme za podnet.


ml. kom. Bc. Marcela Sabinová

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania