Kopčianska - chýbajúci spomaľovač

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Andrea 29. júna 2020

Na danom úseku opätovne dochádza ku kolíznym situáciám, keď vodiči nerešpektujú odbočovací pruh smerom na Rontgenovu ul. a zaraďujú sa vpravo do priameho jazdného pruhu. Takisto by bolo skvelé, ak by sa začala riešiť celá dopravná situácia na Kopčianskej ul. v úseku okolo ŽST Petržalka. Ideálne by bolo zníženie rýchlosti na 40km/h (a aj kontrolovanie dodržiavania hlavne večer a v noci), nakoľko v zóne sú 2 slabo osvetlené priechody a vodiči týmto úsekom často jazdia neprimerane rýchlo (viď prednedávnom vodič, čo neubrzdil a vyletel na chodník priamo do stĺpov pred budovou Vienna Gate). Je len otázkou času, kedy dôjde k tragédii a pevne verím, že to nebude prvotný impulz niečo riešiť, ale že sa spravia najskôr preventívne kroky. Vopred ďakujem za akékoľvek riešenie tohto podnetu.

29. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu dopravy.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
29. jún 2020

Andrea

Dobrý deň, ďakujem pekne. ✅
01. júl 2020

JanaH

Je tu uz dlho iny podnet, kde bolo pripomenute, ze na vozovke odbocovacieho pruhu chyba sipka na zemi, ale nic sa nedeje. Naozaj kazdy den tam jazdia auta rovno. Spomalovac by tam veru pomohol.
05. júl 2020

Andrej

Smer Kopčianska celým úsekom k ulici Röntgenová. Tam by som vymenil celý asfaltový povrch. Trčia kanalyzačné poklopy na ktorých si vozidlá poškodzujú nápravu a hlavne pneumatiky.

Na fotohrafii smerom vpravo ako idú dve osobné autá smerom za križovatkou na Kopčiansku sa nachádza neprehľadný priechod pre chodcov. Pred tromi dňami mi dával prednosť vodič osobného vozidla. Za ním robili preteky jedna z dodávok. Ten rýchlejší, ktorému sa podarilo zastaviť za slušným stojacim vodičom pred priechodom, chýbalo 15 cm do zrážky.
Tento priechod pre chodcov je veľmi nebezpečný.
05. júl 2020

Andrea

Dobrý deň, súhlasím s Vami, navyše, obrubníky sú mimoriadne vysoké, čo sťažuje rýchly prechod nielen dôchodcom, ale aj mamičkám s kočiarmi. Pevne verím, že sa to konečne začne riešiť a týmto opakovane prosím kompetentných, aby riešili nebezpečnú dopravnú situáciu v prospech všetkých obyvateľov aj ľudí, ktorí túto cestu pravidelne využívajú. Pekný deň.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania