Kopčianska - potkany tu majú raj

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení
meno
Andrea 29. júna 2020

Potkany tu majú raj. ✅ Posielala som podnet aj cez webstránku Miestneho úradu Petržalka, avšak dodnes bez odpovede, tak vyskúšam cez Vás. Ďakujem.

30. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet. Nahlasujeme oddeleniu životného prostredia pre zaradenie do plánovaných deratizácií.
Kto? oddelenie životného prostredia

S pozdravom,

MÚ Petržalka - referát komunikácie s verejnosťou
30. jún 2020

Andrea

Dobrý deň, ďakujem pekne.
02. júl 2020

JanaH

Fuj, toto je tam uz od aprila. Majitelovi domu je to jedno, kedze tam nebyva. Akurat tam nechal este aj psa, o ktoreho sa nestara a v noci nam tu vystekava pod oknami. 'Dakujeme' za takehoto suseda.
10. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet.
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Petržalka písomne vyzval vlastníka nehnuteľnosti, spoločnosť LAKARNO Plus, s.r.o. na plnenie povinností vyplývajúcich zo všeobecne záväzných nariadení mestskej časti Bratislava-Petržalka a iných právnych predpisov. Podľa § 12 ods. 2 zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia je povinnosťou právnických a fyzických osôb vykonať celoplošnú deratizáciu na reguláciu živočíšnych škodcov na území Bratislavského samosprávneho kraja na jar a na jeseň. Tieto opatrenia podľa ustanovení § 51 ods. 1 písm. a); § 52 ods. 1 písm. a); § 53 písm. a) uvedeného zákona vykonávajú všetky fyzické osoby, občania, podnikatelia, právnické osoby i obce. Na základe výzvy z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, sú povinné fyzické, právnické osoby, občania aj podnikatelia, vykonať preventívnu celoplošnú deratizáciu na území Bratislavského samosprávneho kraja v období od 01.04.2020 – 31.05.2020. Ak je veľký výskyt hlodavcov, je potrebná mimoriadna ohnisková deratizácia na elimináciu stavu týchto škodcov v danom objekte. V prípade, že vlastník nehnuteľnosti na výzvu mestskej časti Bratislava-Petržalka v stanovenej lehote nezareaguje, začne mestská časť konanie o uložení pokuty.

Oddelenie životného prostredia
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Petržalka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.