Vyšehradská 33 - nepokosená trávnatá plocha

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Neriešený
meno
Peter Tichý 29. júna 2020

Od minulého roku nepokosená plocha oproti ulici Vyšehradská 33 tiahnúca sa po konečnú autobusov 93,95. Bodliaky majú cez 2 metre a je tu veľa náletovej dreviny.

29. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

nie je nám úplne jasné o akú parcelu sa jedná. Podľa fotky by sme určili inú polohu ako je v podnete. Niekedy sa stane, že aplikáciu ju neurčí presne a preto by sme boli radi keby ste nám mohli určiť za pomoci katastra presne o akú parcelu sa jedná.
https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster?bm=zbgis&z=18&c=17.104329,48.095928&it=point&dt=-#/identifikacia


S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
01. júl 2020

Peter Tichý

Je to plocha ktorá sa tiehne oproti domu Na Vyšehradske j33 .. Voľakedy tam bola konečná autobusov. Teraz sa tam spravila križovatka a vybudoval sa tam prechod pre chodcov, ktorý ešte nie je ale funkčný.. Parcela patrí pod mesto Bratislava.
01. júl 2020

Peter Tichý

Je tam aj výbeh pre psy v tesnej blízkosti.
01. júl 2020

Peter Tichý

Je to parcela 2409/1
02. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za nahlásenie presnej parcely. Mesto nemôže investovať peniaze do majetku, ktorý mu nepatrí. To je aj prípad tejto parcely. Pozemok je súkromný avšak právomoci na vyzvanie vlastníka na údržbu má MČ. Podnet im preto prepošleme. Ďakujeme, že ste podnet nahlásili nakoľko sa na pozemku nachádza aj Pajaseň žliazkatý, čo je invázna a toxická rastlina, ktorá poškodzuje miestnu flóru a faunu. Vlastník pozemku je zo zákona povinný invázne rastliny odstraňovať.

S pozdravom
Kto? Mestská časť Petržalka

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
04. júl 2020

Peter Tichý

Ďakujem za odpoveď. Ja som kontaktoval aj mestskú časť Petržalka/ a odtiaľ mi prišla odpoveď,že mesto je vlastníkom týchto parciel.. Tak teraz neviem,čo si mám o tom myslieť..

Dobry den,

Váš podnet zašleme na Hlavné mesto SR Bratislava, ktoré je vlastníkom predmetných parciel.



S pozdravom



Ing. Dagmar Krempaská

Oddelenie životného prostredia

Referát zelene

Miestny úrad MČ Bratislava-Petržalka

Kutlíková 17

852 12 Bratislava
31. júl 2020

Peter Tichý

Dobrý deň , prečo je môj podnieť označený ako neriešený? Lebo je v súkromnom vlastníctve? Načo sa potom pozemky predávajú do súkromných rúk, keď sa vlastníci o ne nestarajú? Na jednej strane uvádzate že -Vlastník pozemku je zo zákona povinný invázne rastliny odstraňovať a na druhej keď to nerobí, tak sa to nerieši..Možno keby boli sankciovaný viacnásobnými pokutami, tak by sa o svoje pozemky starali..Keď to ale nik nerieši, ani mestská časť Petržalka, tak samozrejme , že aj vlastníkovi je to jedno v akom stave pozemok je..

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania