Račianska-semafor-zle nastavený

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení

Dobrý deň prajem, veľmi úpenlivo žiadam a prosím zodpovedný orgán o riadne nastavenie semaforov na križovatke Račianska x Kominárska. Z Námestie Ľudovíta Štúra mi to bicyklom na túto križovatku trvá 10 minút. Následne na križovatke čakám 5 minút na zelenú, aby som prešiel cez priechod pre cyklistov. Zatiaľ čo čakám na tú zelenú, autá smerujúce z Račianskeho mýta do Rače majú 3 fázy zelenej. Veď to nie je normálne... Na čo potom vôbec daný prechod existuje? Ďakujem pekne.

30. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu dopravy.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
20. august 2020

Marek

Dobry den,
Tieto semafory niesu nastavene spravne. Krizovatka spaja rezidenciu pri myte s Racianskou, a zaroven este sluzi na vyjazd vozidiel RZP, ktorym zrejme tiez neprospieva ked sa maju na raciansku predierat cez kolonu aut v protismere. Uz som bol niekolko krat svedkom ze vodicom po niekolkych minutach rupli nervy a sli na cervenu, pretoze racianska bola prazdna. Minimalne zelena sipka, pripadne blikajuca oranzova sipka na odbocenie vpravo by situacii vyznamne pomohla.
30. september 2020

Miroslav Rousek

Prosim Vas, v akom stave je riesenie tohto podnetu? Aby som vedel, ci mam zacat na bicykli nosit stan pre pripadne prenocovanie pri krizovatke.
04. marec 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

na základe častých podnetov na dlhé čakanie na priechodoch pre chodcov a cyklistov sme požiadali správcu cestnej dopravnej signalizácie o preverenie stavu. Zistilo sa, že niekoľko detektorov v križovatke bolo v poruche, preto boli tieto detektory následne vymenené. Po preverení situácie priamo na mieste sme podnet vyhodnotili ako vyriešený. Ak by naďalej prichádzalo k zdržovaniu na priechodoch, budeme hľadať ďalšie riešenia. Pripomíname tiež, že často prichádza k dlhému čakaniu na priechodoch z dôvodu neaktivovania dopytových tlačidiel zo strany chodcov a cyklistov. Tiež v prípade prejazdu električky je podržaný signál „VOĽNO“ pre priamy smer.

S pozdravom
Kto? Oddelenie dopravného inžinierstva
Kedy? február 2021

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania