Malodunajská-riešenie dopravnej situácie-nebezpečné

Zodpovednosť za riešenie: STaRZ

Neriešený

Dopravné značenie"Cyklocesta" na konci Malodunajskej ulice s pokračovaním na hrádzi popri Malom Dunaji popri bytovom dome na Podunajskej 31 až po chodník ponad Malý Dunaj by bolo vhodné prekvalifikovať na "zónu pre chodcov a cyklistov" nakoľko sa vďaka tomuto označeniu na tejto cykloceste cyklisti, kolobežkári často vulgárne ohradzujú na chodcov idúcich na zastávku MHD pri cintoríne Vrakuňa či len tak sa prejsť cez chodník na trávnik hrádze so psom. Šlo by toto prehodnotiť a zmeniť? Vďaka tomu sa pohybujú cyklisti neprimerane rýchlo a ohrozujú tak každého kto sa na tomto chodníku pohybuje. Na tento stále cyklo-chodník vyúsťujú chodníky z Podunajskej ulice. Ďakujem aj za obyvateľov Bytového domu na Podunajskej 27-31.

09. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme Vám za podnet. Na Malodunajskej ul. je cyklotrasa prerušená z dôvodu, že širkové parametre komunikácie nedovoľujú vyznačenie cyklotrasy a jazdného pruhu. Tabuľa o pokračovaní cyklotrasy je informatívna a je v správe STARZ. Mrzia nás vzniknuté konfliktné situácie, účastníci využívajúci komunikáciu by sa mali navzájom rešpektovať.

S prianím pekného dňa

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.