Plickova-chodník-bariéra na chodníku

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

V riešení
meno
Gabriel 30. júna 2020

Vzdy po dazdi sa pred byvalymi potravinami na zaciatku Plickovej vytvoria tieto dve mláky na chodniku, ktore sa jednoducho nedaju obist inak ako po trave, alebo gymnasticky po obrubniku alebo preskocit. Je to smutne ze chodec, ktory ma vycleneny urcity uzky priestor na bezpecnu chodzu straca tento priestor a musi ist bud po blate alebo po ceste pre auta. Poprosim upravu tohto nedostatku v ramci prebiahajucich uprav chodnika na Plickovej.

30. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za podnet. Predmetný chodník chceme zaradiť medzi rekonštrukcie na rok 2021, keďže z dôvodu koronakrízy došlo k zníženiu ročného rozpočtu na opravy a rekonštrukcie komunikácií o približne polovicu.

Chodník bude prebudovaný z asfalto-betónového povrchu na vodopriepustný dláždený chodník so sypkým lôžkom. Vďaka tomu sa na ňom voda zdržiavať nebude.

Rekonštrukciu plánujeme približne na mesiac máj 2021.

Mgr. Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy MÚ Bratislava - Rača
30. jún 2020

Gabriel

Vdaka, bolo by to fajn prerobit cely chodnik. Peniaze by sa mohli najst aj z investicneho zameru Raca Rinok
29. júl 2020

Gabriel

2021 nie je az tak daleko ale na druhej strane bolo by fajn sa zosuladit s SPP ktory prave spominany chodnik uplne rozkopava/odstranil. Bude to riadne odveci ak to teraz oni naspat pekne zaasfaltuju aby sa to znova o par mesiacov rozkopalo. Bola by to skoda penazi a aj nervov obyvatelov.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania