Záhradnícka-Cesty a chodníky-iné


Neriešený

Cyklisti a kolobezkari na chodnikoch!!! Vazeny pan primator a zodpovedni, MY, obcania, o ktorych sa svojou pracou mate starat a zaistovat ich bezpecie - a za financie nas obcanov, Vas a Vasich zamestnancov ziadame, aby ste tento problem riesili. Cyklisti a kolobezkari sa rutia po chodnikoch bezohladne a ohrozuju zdravie a aj zivoty chodcov. Je zaujimave, ze takyto nesvar nie je napr. vo Viedni, Prahe, Budapesti! Mate v kompetencii MP, tak sa starajte o dodrziavanie zakona o cestnej premavke!!! Ako budete riesit regres, pokial Vami nerieseny problem bude mat za nasledok uraz, aj napr. u dietata ci seniora s dalekosiahlymi zdravotnymi nasledkami!!!

03. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

v prvom rade Vám ďakujeme za podnet a za Váš záujem o bezpečnosť v našom meste. O dodržiavanie zákona sa staráme, ale všetko závisí aj od ľudí - obyvateľov a návštevníkov mesta. Mestská polícia rieši denne veľké množstvo podnetov, aj podobného typu, čiže problémom sa zaoberá. Čo sa týka aktivít mesta, ktoré vyvíja, aby k podobným situáciám nedochádzalo, resp. dochádzalo v limitovanom počte, lebo úplne eliminovať problém je nemožné, mesto investuje prostriedky do rozvoja cyklotrás a cyklodopravy. Len týmto spôsobom vieme riešiť problém komplexne. Podnet však preposielame aj Mestskej polícii.

S pozdravom,

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
03. júl 2020

obcan

Dakujeme za odpoved Magistratu. Je zatial nam, obcanom, neznamy dovod, preco boli zruseni pochodzkari Mestskej policie?!?!?! Ti by boli velice prospeni na dodrziavani napr. tahto zakona a rozhodne by to prospeli bezpecnosti chodcov v hl. meste. Ani napr Praha nie je dimenzovana na cyklotrasy a je tam, v tomto, poriadok. Apropo, cyklisti a kolobezkari v Ba ani tie cyklotrasy casto nepouzivaju, rutia sa pochodnikoch!!! 😠
03. júl 2020

Haky

Fakt je to tam nebezpečné. Vybehne dieťa z vchodu domu a nešťastie je na svete. Aj chodník ďalej smerom do mesta vyzerá skôr ako cyklotrasa ako cesta pre chodcov: chcete sa vyhnúť stromu (zasahujú do chodníka) a zozadu vás zrazí rozbehnutý cyklista alebo kolobežkár. Pritom pre chodcov je to velmi frekventovaná trasa (je tam tieň, stromy), nikto nebude prechádzať na druhú stranu Záhradníckej, kde páli slnko! A ešte si na vás zazvonia, aby ste sa uhli!
04. júl 2020

Peter

Domnievam sa, že riešenie cez MP je nemožné, to by si tam museli zriadiť mobilnú kanceláriu 24/7...
Ja to riešim tak, že sa im takmer vždy postavím do cesty a musia zabrzdiť a zastať (akonáhle by do mňa *** narazil, volám políciu), potom do nich nahučím, či nepoznajú vyhlášku(pokuta 60€) a že majú o 3 metre ďalej cestu.
Nerátam s tým, že to jazdenie po chodníku obmedzia, každopádne na stretnutie so mnou nezabudnú a stávajú sa (snáď) ohľaduplnejšími.
08. júl 2020

Peter Oravec

Hm, počul som taký argument od cyklistu jazdiaceho po chodníku, že "prepáčte, idem parkovať na chodníku... ak môžu pri prakovaní jazdiť po chodníku autá, prečo by nemohli cyklisti?".
Tak neviem...?
08. júl 2020

obcan

Pokial niekoho cyklista al kolobezkar nezmrzaci, tak zrejme kocurkovo bude pokracovat!!! 😠 Ale potom bude mazec - pravnici, sudy, odskodnenia...
19. júl 2020

obcan

Je skutocne vyhrotena situacia, cyklistov, kolobezkarov pribuda kazdym dnom a o bezpecost chodcov na chodnikoch (kde asi inde by sa mali pohybovat?!?) sa nik nestara. Nebezpecie zrazenia chodcov a s tym spojene vulgarnosti na ich ucet! 😠
19. júl 2020

obcan

Fotodokumentacia ohrozovania chodcov cyklistami a kolobezkarmi. Vacsina z nich sa rutia pochodnikoch, aj ked je cesta volna a podla zakona su ucastnikmi cestnej prevadzky.
20. júl 2020

obcan

Z akeho dovodu je podnet klasifikovany ako Nerieseny??? 😲 Vcera bola pridana aktualizacia??? 🤔
20. júl 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol samosprávou preposlaný Mestkej polícii, no nakoľko MsP do 14 dní nevložila odpoveď, status podnetusa automaticky zmenil na Neriešený.

Dnes sme podnet opätovne preposlali Mestskej Polícii.

S pozdravom
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu
20. júl 2020

obcan

Dakujeme za perfektnu pracu spracu portalu 👍 My, obcania, si Vasu pracu velmi vazime🤔
27. júl 2020

obcan

Sobota, 25.jula 2020, takmer prazdne cesty a... cyklisti a kolobezkari plnou rychlostou po chodnikoch!
28. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet.
MsP sa týmto problémom zaoberá a podnikneme ďalšie kroky v súlade so zákonom smerujúce k ochrane chodcov.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania