Buková - chýbajúce značenie na nájazde na diaľnicu

Zodpovednosť za riešenie: Národná diaľničná spoločnosť

V riešení
meno
Dominik 03. júla 2020

Na nájazde na diaľnicu, ktorý má 2 pruhy nie je označené zúženie do jedného pruhu. Ľavý pruh zrazu zanikne a keď tam idú autá vedľa seba, tak vzniká kolízna situácia. Bolo by vhodné doplniť zvislé a vodorovné dopravné značenie, ktoré vodiča upozorní, že sa pruhy spájajú do jedného alebo zrušiť ľavý jazdný pruh a nechať tam len prerušované čiary ako výbehovú zónu. Jedno alebo druhé riešenie určite prispeje k bezpečnosti a prehľadnosti daného úseku.

06. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

v nadväznosti na Váš podnet si dovoľujeme uviesť, že dopravné značenie na príjazdovej vetve z I/61 na diaľnicu D2 je osadené v zmysle projektovej dokumentácie.

Aktuálne má však NDS naplánovanú úpravu existujúceho trvalého dopravného značenia na tomto úseku. Termín realizácie zmeny predpokladáme do 31. augusta 2020.

S úctou

MEDIA TÍM NDS

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania