Klokočova - extrémne zlý povrch cyklotrasy

Zodpovednosť za riešenie: STaRZ

Uzavretý
meno
Ajeťák 06. júla 2020

Na hrádzi medzi Starým a Prístavným mostom je extrémne zlý povrch pre korčuliarov, cyklisti tento problém necítia, ale na korčuliach sa tu ide extrémne zle, prosím o natiahnutie nového asfaltového povrchu (tak ako to bolo na hrádzi v Ovsišti pri Dolnozemskej ceste).
Ďakujem. :)

07. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mrzí nás znížený stav na danej cyklotrase. Bohužiaľ mesto aj kvôli korona kríze, nemá momentálne dostatočné financie na rekonštrukciu danej cyklotrasy aj vzhľadom na to, že jej stav je lepší ako iných ciest a chodníkov v našom meste. V blízkej budúcnosti mesto plánuje hlavne výstavbu nových alebo zmenu organizácie dopravy, aby bola cyklotrasa viac segregovaná, bezpečnejšia a prívetivejšia. Naše výsledky by mali byť viditeľné do konca leta napr. na Vajnorskej (jeden z dôležitých dopravných ťahov), Jiráskovej, Mamateyovej a Pionierskej. Mesto verí, že momentálne by mali byť cyklotrasy budované hlavne ako alternatíva k ostatným druhom dopravy ktorá je bezpečná rýchla a dostupná.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
07. júl 2020

Ajeťák

Dobre, ďakujem za odpoveď, avšak bol by som rád, keby nezostal podnet zabudnutý a v prípade, že by sa naň našli finančné prostriedky, bude možné opravu trasy realizovať...tiež by bolo fajn teraz dočasne ten povrch nejako "vyhladiť". Ďakujem.
08. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podnet prepošleme STaRZu, ktorý má cyklotrasu v správe. Ďakujeme, že nám pomáhate zlepšiť naše mesto.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
08. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň
ďakujeme za Váš podnet, Starz nemá v správe predmetnú komunikáciu a ani korunu hradze Dunaja, Starz vyznačil len trasovanie pre cyklistov vodorovným značením po Starý most . Ako už bolo spomínané vzľadom na spomínanú koronu, mesto a ani Starz nemá momentálne dostatočné financie na opravu danej komunikácie , aby vyhovovala aj korčuliarom.
Veríme , že v budúcnosti sa to podarí.
Za pochopenie ďakujeme.

Katarína Szabová
STARZ
08. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň
ďakujeme za Váš podnet, Starz nemá v správe predmetnú komunikáciu a ani korunu hradze Dunaja, Starz vyznačil len trasovanie pre cyklistov vodorovným značením po Starý most . Ako už bolo spomínané vzľadom na spomínanú koronu, mesto a ani Starz nemá momentálne dostatočné financie na opravu danej komunikácie , aby vyhovovala aj korčuliarom.
Veríme , že v budúcnosti sa to podarí.
Za pochopenie ďakujeme.

Katarína Szabová
STARZ
15. júl 2020

Ajeťák

S uzavretím podnetu nesúhlasím, skôr ho nechať do budúcna otvorený, aby sa naň nezabudlo...
Inak, čo ma trocha mrzí je, že pán primátor preberá záštitu nad podujatím Bratislava - Inline 2020, avšak táto trasa sa proste riešiť nikomu nechce...pritom ide fakt len o najhorší úsek medzi Starým a Prístavným mostom...

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania