Riskantné železničné priecestie

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 06. júna 2011

Každý deň jazdím vo Vajnoroch cez železničné priecestie. Prejazd týmto úsekom je veľmi neprehľadný a pravidelne tu vznikajú kritické situácie. Dreviny, ktoré tu rastú tesne vedľa komunikácie, zabraňujú vodičom vo výhľade do zákruty. V smere od Vajnor nie je vôbec vidieť do zákruty. Podobná situácia je aj v smere od Seneckej cesty.

Správca komunikácie dokonca nainštaloval "návestné tabule", ktoré opozorňujú na železničné priecestie, po obidvoch stranách cesty! Bolo by vhodné radikálne odstrániť náletové dreviny v tejto neprehľadnej zákrute. Minimálne 2 metre od asfaltového povrchu cesty. Podobne, ako to robievate v okolí ciest, keď kvoli prehľadnosti pri cestách kosíte trávu.

Ďakujem v mene vodičov.

Martin J.

06. jún 2011

Martin Jurášek

Bude vhodne, ked tento podnet zaslete aj na magistrat Bratislavy. Uz som e-mailom upozornoval na tento problem pred dvoma mesiacmi MU MC Bratislava-Vajnory. Tvrdili, ze je to v kompetencii magistratu.

Dakujem.

Martin J.
06. jún 2011

denis molnar

toto priecestie je naozaj nebezpecne viac krat som tam mal problem ked som isel s autobusom. nedokazal som ubrzdit a musel som prejst aj na cervenu
07. jún 2011

Anonymný užívateľ

Podnet sme zaslali aj na magistrát.

Z fotiek to naozaj vyzerá na veľmi nebezpečnú situáciu.
08. jún 2011

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Váš podnet sme zaslali na Magistrát hl. mesta, ktorému uvedená komunikácia patrí. Požiadali sme o promptné orezanie náletovej zelene v problematickom úseku. Orezanie žiadame realizovať v šírke pozemku, patriacemu ku komunikácii (cca 2 m od kraja komunikácie). Ďaľšie orezanie (hlbšie do pozemku) žiadame realizovať ŽSR, ktorý je vlastníkom priľahlého pozemku k pozemku Magistrátu.

Ing. Peter Cviklovič
referát cestného hospodárstva
MČ Bratislava - Vajnory

Podnet bol odoslaný Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy.
09. jún 2011

Odpoveď samosprávy

Starosta Mestskej časti Bratislava – Vajnory Ján Mrva vyzval listom Železnice SR udržiavať ich pozemok, ktorý je v ich vlastníctve v súlade s VZN č. 1/2011 zo dňa 16. februára 2011 o dodržiavaní čistoty a poriadku na území Mestskej časti Bratislava – Vajnory.
V prílohe posielam kópiu listu.

Ing. Ladislav Milincký
referát životného prostredia a vodného hospodárstva
MČ Bratislava - Vajnory

16. jún 2011

Martin Jurášek

Zázrak! Dnes boli konáre orezané. Konečne je táto nebezpečná zákruta omnoho prehľadnejšia.
Ďakujem v mene všetkých vodičov portálu www.odkazprestarostu.sk
16. jún 2011

Anonymný užívateľ

Martin, bolo by skvelé keby ste pridali fotky ako to vyzerá po orezaní konárov.

Viete tak spraviť cez odkaz "Aktualizovať podnet" ktorý sa nachádza v pravej časti stránky pod mapkou alebo kliknutím na odkaz:

http://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/aktualizovat/951
16. jún 2011

Martin Jurášek

Posielam aj fotky, kde je vidieť upgrade okolia uvedeného úseku cesty
16. jún 2011

Anonymný užívateľ

Vďaka za aktualizáciu. Je to podľa vás dostatočné orezanie drevín? Ja som čakal, že tam tie stromy vlastník pozemku preriedi vo väčšom rozsahu... Je status "vyriešený" adekvátny alebo o tom necháme hlasovať?
16. jún 2011

Martin Jurášek

Marián, tá džungľa, čo tam bola predtým je čiastočne zlikvidovaná. Ja to vnímam ako celkom vyhovujúci status. Je mi však ľuto, že obyvatelia sa musia sústavne zapájať do takýchto "obecných projektov". Pritom, plat za to berú pravidelne tí druhí!
17. jún 2011

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

na základe Vášho e-mailu zo dňa 7.6.2011 sme dali náletové dreviny na ulici Pri Mlyne v okolí železničného priecestia odstrániť.

S pozdravom

Matúš Orth
DaPS OCH

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania