Hviezdoslavovo námestie-problémoví psíčkari

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Staré Mesto

Uzavretý
meno
Ján 14. júla 2020

Pri plote Americkej ambasády chodia psíčkary venčiť psov. šliapu po čerstvom trávniku a nemajú psov na vodítku. Porušujú takto všeobecno záväzné nariadenie mesta BA. Ničia trávnik a znečisťujú ho výkalmi. Oproti kde bol zničený trávnik boli vysadené kvety. Aspoň tu by sa tento trávnik mohol zachovať.

15. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
inšpektori verejného poriadku dodržiavanie VZN 5/2018 o niektorých podmienkach držania psov na území MČ Bratislava-Staré Mesto. Žiaľ, nie je možné, aby boli všade.
Mestská časť sa snaží zabezpečiť dostatok stojanov s vreckami na psie výkaly, každý, kto má svojho psíka prihláseného, dostane navyše každoročne takýchto 350 vreciek. Čo však nedokážeme zabezpečiť, je, aby sa naozaj všetci psíčkari správali zodpovedne a po svojich psoch upratovali.
Vstup so psom na trávnik - pokiaľ nejde o detské ihrisko alebo park ako Medická či Grassalkovichova záhrada - nie je zakázaný. Pár na fotografii má navyše psíka na vôdzke.
Môžeme vás ubezpečiť, že robíme všetko preto, aby po psíkoch neostávali na chodníku či v tráve nemilé prekvapenia. Niečo však musia robiť aj samotní psíčkari. Našťastie, tých zodpovedných je stále viac.

Oddelenie komunikácie s verejnosťou, Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto
15. júl 2020

Ján

95 % chodí zo psami na území mesta bez vôdzky, čím porušujú všeobecne záväzné nariadenie mesta. Inšpektory verejného poriadku nikoho nekontrolujú. Napríklad v Landererovom parku kde je trávnik určený na ležanie denne venčí množstvo psíčkarov psov na trávniku. Nikdy tam žiaden kontrolór nebol a to chodím tadiaľ denne. Ďalej psi dvíhajú nohu pri stromoch lampách na rohoch budov , kde ostávajú fľaky a kovové časti hrdzavejú. Venčia bezohľadne aj medzi ľuďmi , ktorý ležia na tráve. Kde sú potom tí inšpektori verejného poriadku ?
Na týchto miestach kde sa zhromaždujú ľudia za oddychom chýbajú tabuľky zákaz vstupu na trávnik zo psom a zákaz venčenia. Napíšte ktorý kontrolór má na starosť napríklad Landererov park, kde sa venčí i napriek zákazu vstupu bez vôdzky, pretože ju nemá ani jeden.
15. júl 2020

Antoan

Je to pravda. Nikto nekontroluje dodržiavanie povinnosti mať psa na vôdzke alebo čí po sebe upracú. A vôbec sa nekontroluje nič . Po zemi je špina koše sú často preplnené. Zeleň nepoliata . Inšpektory vedia , že väčšinu práce za nich urobíme my občania prostredníctvom tejto aplikácie tak načo by sa unúvali.
15. júl 2020

Ján

Videli sme ako dopadla tráva na Hviezdoslavovom námestí , kde bola pošliapaná pri ceste. Teraz sú tam kvety vysadené. Takže aj po tej troch trávy čo tam zostala by sa nemalo chodť. Veťšina tam chodí bez vôdzky aj z veľkými nebezpečnými psami čo nemajú náhubok. Chodí tam dosť maličkých detí.
15. júl 2020

Jakub Kastler

Aké VZN porušujú tí psíčkari? Konkrétne znenie, prosím.
15. júl 2020

Ján

Na celom území Starého mesta sú povinný mať majitelia psa na vôdzke okrem vybraných častí a to sú štyri. Magistrát hl. mesta to má na svojej oficiálnej stránke. Treba si to tam prečítať na to tá stránka je.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania