Pekná cesta-vandalizmus-pitie alkoholu na verejnosti


V riešení

Na peknej ceste pri električkovej zastávke na lavičke skoro každú noc pijú a rušia nočný kľud bezdomovci, ktorí po sebe hulákaju, spievajú si a otravujú ľudí, ktorí idú okolo a močiť nám aj cez deň chodia priamo pod okná našej bytovky. Opakuje sa to veľmi často a začína to byť veľký problém pre ľudí, ktorí žijú v okolitých bytovkách, hlavne teraz cez leto, keď majú ľudia otvorené okná. Nedalo by sa s tým niečo spraviť? Aspoň keby sa tá lavička odstráni alebo niečo. Normálni ľudia si tam aj tak nikdy nesadnú čiže je tam úplne zbytočná a cele dni ju obývajú práve bezdomovci, ktorí neberú ohľad na ostatných ľudí. Vďaka za rýchle vybavenie

22. júl 2020

Tim

Určite sa v bytovke nájdu dvaja šikovný a s lavičkou si poradia.
22. júl 2020

Tim

Samozrejme dvaja šikovní :) Pôvodne som tam mal niekto šikovný...
22. júl 2020

somár rámos

nebolo by lepšie tých šikovných viac ,aby si poradili nie s lavičkou,ale s tou bandou?
28. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Príslušníci MsP popri plnení ďalších služobných úloh zamerajú svoju činnosť aj na riešenie priestupkov týkajúcich zabezpečenia verejného poriadku na tomto mieste, kde sa na verejne dostupných lavičkách zdržiavajú osoby bez domova, ktoré následne znečisťujú svoje okolie.
Jedným z častých podnetov oznamovaných Mestskej polícii hl. m. SR Bratislavy (ďalej len „MsP“) je prítomnosť ľudí bez domova v centre mesta, ktorá je obyvateľmi vnímaná negatívne. Je však potrebné konštatovať, že samotná prítomnosť ľudí bez domova na verejne prístupných miestach nie je žiadnym deliktom, ktorý by oprávňoval hliadky MsP, resp. Policajného zboru k ich vykázaniu z daného priestoru, pokiaľ sa nedopúšťajú konkrétneho protiprávneho konania. Najčastejšie ide o znečisťovanie okolia odpadkami, výlučkami, rozoberaním obsahu kontajnerov, rušenie nočného pokoja či občianskeho spolunažívania a pod. V takýchto prípadoch MsP môže osoby sankcionovať alebo vykázať z miesta, kde sa takéhoto konania dopúšťajú, ak je ich protiprávne konanie spoľahlivo preukázané. Preto najefektívnejších riešením v takýchto prípadoch je telefonické vyrozumenie MsP, resp. PZ na tel. č. 159 a 158.
Ďalšou možnosťou je kontaktovanie pracovníkov sekcie sociálnych vecí Magistrátu hl. m. SR Bratislavy, ktorí majú zoznam pracovníkov a neziskových organizácií, ktorí sa zaoberajú pomocou takýmto osobám bez domova.
Aj napriek tomu je však problém s osobami bez domova jedným z prioritných úloh, ktorým MsP venuje mimoriadnu pozornosť.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová
16. jún 2021

Martin Uváček

Podnet je znovu aktuálny. Od 16:00 do večera posedávajú notorici pri zastávke, verejne popíjajú alkohol a robia neporiadok. Polícia tam môže hliadkovať kľudne každý deň.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.