Tbiliská-strom-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

V riešení
meno
🌳 31. júla 2020

1. V areáli školy boli tento týždeň zlikvidované (žeby bagrom?) niektoré stromy mirabeliek pri detskom ihrisku. Časť bola síce suchá, ale zničený bol aj živý strom (aj s koreňmi, obvod kmeňa pri zemi viac ako 80cm, vo výške 130cm nad 60cm). Takisto došlo k zlomeniu živých konárov ďalšieho stromu. Aký bol dôvod takéhoto drastického zásahu? Kto to nariadil, kto schválil výrubové konanie (ak vôbec) a prečo?

2. Minulý rok boli spílené 4 kusy rozložitých tují. Tiež by som sa chcel spýtať, aký bol na to dôvod? Nahradené doteraz neboli, akurát boli tento týždeň dodatočne vykopané aj ich korene.

P.S.: podnet zadávam cez OPS preto, lebo na maily zaslané na "vedenie@zstbiliska.sk" z minulej skúsenosti nikto neodpisuje.

31. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za podnet. Budúci týždeň situáciu preveríme so školským úradom.

Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania