Cyklotrasa 'na zabitie'

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 20. júna 2011

Lavičky v úseku cyklotrasy Mlynarovičova - Hálova cca 1 km môžu spôsobiť aj úraz. Sú totižto v jazdnej dráhe ako pevné prekážky. Kto toto schválil asi nie je na správnej odbornej úrovni...

20. jún 2011

Ctibor Kostal

dalej, v blizkosti kauflandu je uz zopar laviciek posunutych podla navrhu v podnete. takze to ide, aj to uz niekoho napadlo.
20. jún 2011

Dopravák

Naozaj podnetný príspevok a správna reakcia v diskusii. Tak to je ozaj rarita, vidieť, že to realizovali úplní diletanti. Ak do tej lavičky nabúra za zníženej viditeľnosti cyklista (dieťa - cyklista), môže byť z neho do smrti mrzák-čik..Kto im potom vráti zdravie? Nepozná správca cyklotrasy stavebné STN na pozemné komunikácie ?? Prečo STARz na to odborní zamestnanci neupozornia??
09. december 2011

Odpoveď samosprávy

Asfaltová cesta na korune hrádze Chorvátskeho ramena v časti od Bosákovej ul. po Hálovu bola zo začiatku budovaná ako účelová komunikácia pre údržbu Chorvátskeho ramena Slovenským vodohospodárskym podnikom, š. p..

Oveľa neskôr bola dobudovaná asfaltová cesta od mosta na Jiráskovej ul. po Kutlíkovu a ďalej až k nemocnici Antolská. Po jej dobudovaní vyznačil STARZ (organizácia hl. m. SR) na ceste pruhy pre cyklistov.

Lavičky v časti od Bosákovej ul. po Hálovu boli osadené pred tým, ako sa z cesty stala cyklotrasa. Pozemky, na ktorých je cesta vybudovaná, patria Slovenskej republike a spravuje ich Slovenský vodohospodársky podnik, š. p.. Starosta Petržalky Vladimír Bajan vážne zvažuje možnosť,že by mestská časť dala tieto lavičky z „cyklochodníka“odstrániť, čím by sa zlepšila bezpečnosť cyklistov a korčuliarov v tomto úseku.

Lavičky by bolo možné premiestniť na iné miesto. Riešenie však nie je jednoduché a nie okamžité, pretože nejde o majetok mestskej časti. Dôležité bude aj to, ako sa prípadne k takémuto riešeniu postavia poslanci miestneho zastupiteľstva.

Mária Grebeňová-Laczová,
tlačová tajomníčka MČ Petržalka
08. január 2012

Dopravák

Ako dlho "sa bude zvažovať" nikto nevie, takéto rozhodnuria neriešia predsa poslanci. Lavičky tam nemajú v jazdnej dráhe čo hľadať zo zákona o premávke a slov. štátnej normy (nech je to majetok koho chce!). Ešte že sa nezvažuje poslancami či sa bude jazdiť na červenú či na zelenú?? Viac okolo toho narozprávate ako urobíte - žiaľ.
01. máj 2012

Cyklista

Dnes sme prešli trasu na bicykloch a sú tam nové lavičky a správne o(d)sadené(!!) a tie staré oceľové sú preč. Takže po 11 mesiacoch je to vyriešené, celkom rýchlo, asi už konečne pochopili správnosť argumentov. Považujeme za vyriešené!! Admina oprav to foto nemám..
02. máj 2012

Odkazprestarostu.sk

Ďakujeme, na základe Vášho komentára sme podnet označili za vyriešený.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania