Slovanské nábrežie-cyklotrasa-neoznačená

Zodpovednosť za riešenie: STaRZ

Neriešený
meno
Janči Bakoš 03. augusta 2020

Prosím o urýchlenú obnovu vodorovného značenia cyklochodníka.

12. august 2020

Tomas

Je otazne ci tam tq cyklotrasa vobec ma byt. Toto je v Devine totiz jedine miesto kde sa da ist peso prejst. Vo zvysku dediny totiz nie su chodniky. Na promenade auta nejazdia tj cyklistov nema co ohrozit. Naopak cyklisti zneuzivaju ze tam ta trasa vedie a ked im nejaky chodec vbehne do drahy ked sa rutia ako blazni a este su agresivni. Opakujem ze toto je jedine miesto v celej MC kde sa da ist s detmi bez toho aby ich tam ohrozovali auta. Auta ich tam nezrazia ale cyklisti ano. Preto si myslim, ze by bolo dobre tu cyklo-trasu na pesej promenade prerusit aby tam cyklisti jazdili adekvatne pohybu chodcov. Mohli by tam ist, ale pomaly. Potom si mozu ficat dalej ako rychlo len chcu po Kremelskej a Devinskej ceste kde nebudu nikoho ohrozovat.
13. august 2020

Janči Bakoš

Nuž, ak by sme žili v ideálnom svete, nábrežie by mohlo ostať chodcom, cyklotrasa by šla po Kremeľskej, ktorá by nebola do kopca, nebola by dláždená mačacími hlavami a autá by tam neohrozovali cyklistov, lebo by jazdili inou trasou. ;)
Keďže sme v realite, musíme žiť s tým, čo máme a musíme sa nejako potlačiť na nábreží. Nábrežie je totiž tiež jediné miesto v celej MČ, kadiaľ môžu cyklisti prejsť v smere medzinárodnej cyklotrasy EuroVelo13 bez toho, aby pre zmenu ich ohrozovali motorové vozidlá.

Preto trvám na tom, že cyklotrasu je potrebné jasne farebne (stavebne by to bolo nadlho) oddeliť, aby sa kolízie minimalizovali. Nehovoriac o tom, že pri kolízii cyklistu s čímkoľvek/kýmkoľvek väčším ako jazvečík si to škaredo odskáču obidve strany, čo sa o kolízii cyklistu s motorovým vozidlom nedá povedať.

Zrušením cyklotrasy by sa jazda cyklistov akurát stala nelegálnou, keďže neexistuje možnosť ako zrušiť cyklotrasu a zároveň povoliť jazdu cyklistov. (Myslím, že sa zhodneme na tom, že zmiešaný pohyb, ako sa ho snaží presadiť developer na nábreží pred Euroveou nieje schodná cesta.)
25. august 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: STaRZ
26. august 2020

Tomas

Ako ten kratky (prerusovany) usek pomoze cyklistom? A to fakt potrebujete ten par 100m kusok prefrcat 20-30-40kmh? Toto je uplne nasilu len aby bolo a nemyslim si, ze to pomaha image cyklistov. Je to kratka, scenicka promenada, kam chodia rodiny s detmi a mnozstvo turistov. To mame vsetci uskakovat? Sam jazdim aj s detmi na bicykli a ovela viac by nam pomohla oprava cyklochodnika medzi Devinom a DnV, ktory je na strane Devina v dezolatnom stave. To, plus nech sa riesi poriadna cyklotrasa na Devinskej ceste - teraz je to tam o zivot. Promenada nech je pesia. Neviem akoby ste akoze vysvetlili malim detom, ze su zrazu ucastnici premavky a maju davat pozor na cyklistov, ked este ani nevedia poriadne rozpravat. Ci kaslat na ne a mame vsade chodit autom? To asi moc neriesi, kedze potom zas budu uskakovat cyklisti.
26. august 2020

Tomas

Byvate tu vobec? Co ak tu miestni tu cast trasy vobec nechcu? Vy sem mozno pridete 2x za rok, pre nas je to jedine miesto kde sa da (resp by sa dalo) ist relativne bezpecne na vychadzku.
26. august 2020

Janči Bakoš

Úsek pomôže rovnako ako každý iný. Na jednej strane (ako je hradná brána) viem ako cyklista pokračovať na cyklochodník cez lužný les a do Devínskej, na druhej strane pokračujem zmiešaným pohybom (ten je imho ešte nebezpečnejší, ale holt, nevojde sa oddelený pruh) na ďalší kus cyklochodníka až po Devínsku cestu. Ak sa nemýlim, prerušenie je iba dočasné, kvôli oprave hradného kopca. Naposledy čo si pamätám, tam bola iba značka zákaz vstupu chodcov, čiže cyklisti tadiaľ mohli prechádzať. ;)

Uskakovať netreba, stačí mať viditeľné dopravné značenie a držať sa na svojej strane. Väčšie deti aj dospelí to zvládnu, o menšie sa musia postarať zodpovedné osoby rovnako ako všade inde. Tento úsek žiaľ nieje bezpečné detské ihrisko, okrem zrážky s cyklistami im v blízkom okolí hrozí napríklad aj pád do Dunaja.

Na obmedzenie rýchlosti slúžia iné značky. Kľudne ich pridajme, ale ak nemajú slúžiť iba ako nepekná dekorácia, musel by niekto ich dodržiavanie aj sledovať.

Na oprave/budovaní cyklochodníkov sa zhodneme, ale tie sú v iných podnetoch. Ak nie sú, treba vytvoriť. ;)
27. október 2020

Tomas

Neodpovedali ste ci tu byvate. Opakujem, ze sa rozpravame o jedinom mieste kde chodci mozu ist v celej MC bez rizika stretu s autami. Je to podla vas v poriadku, takto sa snazit obmedzovat domacich? Lebo VY sa potrebujete previest tych par sto metrov co mame? Vdaka Vam mam chut zahodit bicykel len kvoli tomu aby som nepatril do tej vasej arogantnej kasty co na vsetkych kasle a mysli len na seba.
18. máj 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
prosím admina, aby požiadal samosprávu o aktualizáciu vyjadrenia k podnetu.
S pozdravom.
20. máj 2021

Odkaz pre starostu

Podnet bol odoslaný zodpovednej inštitúcii,

s pozdravom,

Pavla Rachelová
pavla.rachel@odkazprestarostu.sk

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania