Štefánikova-poškodený múr

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Jana 03. augusta 2020

Dobrý deň,

prosím o sanáciu resp. komplenú rekonštrukci múru, ktorý oddeluje Prezidentskú záhradu od rušnej Štefánikovej ulice. Múr sa v spodnej časti rozpadáva a vypadané kusy muriva padajú na chodník.
Keďže tento chodník je veľmi rušný a denne sa po ňom pohybuje veľa chodcov, mamičky s kočíkmi, cyklistov, elektrobežkárov, nieje žiaduce aby boli kusy muriva z rozpadajúceho sa múru prekážkou.

Ďakujem veľmi pekne za postúpenie môjho podnetu na kompetentú osobu.
Prosím informujte ma o riešení danej situácie.

04. august 2020

Jerome

duplicita, dlhodobý neriešený problém, celý múr okolo Grass.záhrady je katastrofa
04. august 2020

Jana

Zistili ste kto je vlastník múru?
04. august 2020

Peter Oravec

Dobrý deň, Jerome,
môžem sa mýliť, ale našiel som iba podnet na múr zo strany Banskobystrickej ulice:
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/59519/mur-na-banskobystrickej-ulici
Myslím, že zo strany Štefánikovej ulice tu ešte podnet na stav múru nebol.
S pozdravom.
05. august 2020

Jerome

02. október 2018
Odpoveď samosprávy
Dobrý deň,

vo veci Vášho podnetu Vás informujeme, že o bezprostredné okolie prezidentského paláca sa stará Kancelária prezidenta, ostatná verejne prístupná časť záhrady Grassalkovichovho paláca je v správe MČ Staré mesto. S podnetom je potrebné obrátiť sa na nich.

Ďakujeme za porozumenie a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratis
02. október 2018
Odpoveď samosprávy
Dobrý deň,

vo veci Vášho podnetu Vás informujeme, že o bezprostredné okolie prezidentského paláca sa stará Kancelária prezidenta, ostatná verejne prístupná časť záhrady Grassalkovichovho paláca je v správe MČ Staré mesto. S podnetom je potrebné obrátiť sa na nich.

Ďakujeme za porozumenie a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
Považujete odpoveď samosprávy za postačujúcu?
Áno (0)
Nie (2)
15. február 2019
Jerome
lava
Považujete odpoveď samosprávy za postačujúcu?
Áno (0)
Nie (2)
15. február 2019
Jerome
05. august 2020

Jerome

https://www.odkazprestarostu.sk/37556
Rozpadávajúci sa múr Prezidentskej záhrady
Zodpovednosť:
Magistrát hlavného mesta
Ulica:
Štefánikova, Staré Mesto
Dátum:
06.03.2017
Status:
V riešení
Mur Prezidentskej zahrady na Stefanikovej je vo velmi hanebnom stave. Na viacerych miestach sa
rozpadava, niekolko ozdob na vrchu chyba, je popisany graffitom, po celej dlzke je mur spinavy,
branka hrdzava, ....
Je to pritom mur od Prezidentskeho palaca, nie od nejakej krcmy. Nehovoriac o tom, ze sa tade
vchadza do super parku priamo v centre mesta.
Fotografia podnetu
Komunikácia k podnetu
02.10.2018
05. august 2020

Jerome

Pekny den, p.Janka a p.Oravec, bohuzial, podnet 37556, taha sa dva roky
05. august 2020

Jerome

Odpoveď samosprávy - pre p.Janku a aj iných, ktorým ešte záleží na rodnom meste :):),resp.Bratislave
betw. No comment - vid dole !
Dobrý deň,

ďakujeme za podnet. Na základe preverenia vecnými útvarmi Magistrátu hl. mesta SR Bratislava Vás informujeme, že uvedený „múr – t.j. celé oplotenie Grasalkovičovej záhrady“ nebolo predmetom odovzdania do správy mesta, tzn. delimitácie na nás, a teda ani následného zaradenia do majetku. Zo strany štátu nám boli prevedené len pozemky Grasalkovičovej záhrady.

Nakoľko je oplotenie historického charakteru a charakterizované ako novoobjavený objekt, bude naň za týmto účelom vyhotovený znalecký posudok za účelom zistenia jeho obstarávacej hodnoty, ktorú teraz nepoznáme. Následne bude zaradený do majetku hlavného mesta. Po tomto úkone je možné vykonať údržbu a opravu uvedeného majetku.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
05. august 2020

Jerome

Michal T
06. marca 2017

povodny podne, cize taha sa to skoro tri a pol roka! OPRAVA
05. august 2020

Peter Oravec

Dobrý deň, Jerome,
ide teda o duplciitný podnet.
Duplicitu si mal všimnúť predovšetkým admin OPS.
Pevne verím, že admin teraz bude postupovať v zmysle pravidiel portálu, ktoré sa týkajú duplicitných podnetov.
S pozdravom,
P.O.
05. august 2020

Jerome

áno, admin, hoci, priznám sa, to, že je to po 3 rokoch ako nový podnet mne vyhovuje :):)
05. august 2020

Jana

Vážený Odkazprestarostu.sk,

odkážte prosím obom inštitúciám a to: Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava a Prezidentskému palácu v mojom mene, že toto si zaslúži jednu prerfektnú medializáciu o ktorú sa im postarám či už v televízii a na sociálnych sieťach.

Ďakujem Peter Oravec, Jerome za podporu. Verím že sa nám spoločnými silami podarí túto záležitoť dotiahnuť do úspešného konca aj keď to bude možno trvať dlhšie.

Jana
05. august 2020

Jerome

februar 2019:

Nakoľko je oplotenie historického charakteru a charakterizované ako novoobjavený objekt, bude naň za týmto účelom vyhotovený znalecký posudok za účelom zistenia jeho obstarávacej hodnoty, ktorú teraz nepoznáme. Následne bude zaradený do majetku hlavného mesta. Po tomto úkone je možné vykonať údržbu a opravu uvedeného majetku

Magistrat,informujte nas!
07. august 2020

Jerome

7.aug., kompetentní ani makke f !
12. august 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Magistrát hlavného mesta
13. august 2020

Jerome

vyzera to velmi zle
13. august 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom
Kto? Sekcia správy nehnuteľností

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania