Štúrova-potrebná údržba električkových koľají

Zodpovednosť za riešenie: Dopravný podnik Bratislava, a.s.

V riešení
meno
Pavol Ragan 10. augusta 2020

Električky pri prechode výhybkami a spojmi koľají vydávajú nadmerný hluk. Ide miesto oproti vyústeniu Gorkého ulice. Extrémny hluk poukazuje na poškodenie alebo nerovnosti koľaje. Značne to znepríjemňuje bývanie v lokalite, čo je znasobené zvýšenou frekvenciou vozidiel.
Hlučný je výjazd z výhybky v smere na Špitálsku, kde je extrémne opotrebovaná koľaj (obr. 2). Aj samotná výhybka je značne poškodená (obr. 3).
Ešte hlučnejšie je to v opačnom smere, na Jesenského v mieste rezu je ulomená kus koľaje (obr. 1).
Prosím o preverenie stavu a nápravu.

10. august 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Magistrát hlavného mesta
10. august 2020

Pavol Ragan

Na mapke to nie je dobre vyznačené. najmä v smere na Štúrovu a Jesenského je to posunuté až na úroveň Laurinskej namiesto Gorkého ulice.
10. august 2020

Peter Mravec

V Bratislave je také teplo že sa lámu koľajnice 😱 Bolo by dobré poriešiť aj asfalt okolo koľajníc! Na SNP problém prejsť bicyklom !😔
11. august 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Dopravný podnik Bratislava, a.s.
11. august 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

veľmi pekne ďakujeme za nahlásenie podnetu. Týmto Vám potvrdzujeme jeho prijatie a už sa ním zaoberá príslušné oddelenie. Veríme, že Vám odpoveď prinesieme čo najskôr.

Odbor marketingu a komunikácie
Dopravný podnik Bratislava, a.s.
11. september 2020

Pavol Ragan

Jedna príčina hluku bola odstránená do pár dní. Koľaj z varili a pomohlo to. Na druhej strane výhybka v smere na nám. SNP a Špitálsku ostala nepovšimnutá. Pritom je natoľko rozbitá, že hrozí vykoľajenie električky. Koľaj sa v reze prehne pri prechode električky aspoň o centimeter. Na výhybke sú zvary, kde je niekoľko milimetrová jama. Údržba koľajového zvršku je v neudržateľnom stave. Nehasia sa ani najnebezpečnejšie stavy včas, trvá to niekoľko mesiacov až rokov. Hrôza.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania