Čierny chodník-riešenie dopravnej situácie-nebezpečné

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Zoltán Gálik 16. augusta 2020

Frekventovaná ulica Čierny chodník - zníženie rýchlosti + 2x retardér?

Na ulici Čierny chodník vo Vajnoroch je veľký pohyb ľudí. Vďaka prístupovej ceste k železničnej stanici (a následne k jazerám) ju používa veľa peších, je na nej cyklistická trasa (ktorú cyklisti aj patrične využívajú). Tým, že je to relatívne "rovná" ulica - autá po nech chodia veľmi rýchlo - 50km/h tam dodržiava naozaj málokto.

Na zvýšenie bezpečnosti chodcov a cyklistov (aj samotných vodičov) a predídeniu nikým neželaného nešťastia navrhujem znížiť rýchlosť na celej ulici na 30km/h v spojení s aspoň 2 retardérmi umiestnenými pozdĺž ulice. Podobne je to riešené na jednej z bočných ulíc (od Buzalkovej ulici).

16. august 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Magistrát hlavného mesta
18. august 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom
Kto? Oddelenie dopravného inžinierstva

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
18. august 2020

Zoltán Gálik

Ďakujem za preposlanie podnetu na príslušné orgány.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania