Kukučínova-cesta-výtlk

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Peter Pšenica 18. augusta 2020

Pred viac ako rokom konečne (po dvojročnom bezmocnom čakaní) opravila BVS prostredníctvom svojich dodávateľov prasknuté potrubie na Kukučínovej ulici v blízkosti OD Slimák a konečnej autobusov č. 98, vrátane následného "zalepenia" cesty a chodníka. Oprava je bohužiaľ totálne sfušovaná, pár mesiacov po jej dokončení sa chodník úplne prepadáva a v ceste sa vytvorila priehlbina, na ktorej nadskakujú všetky autá a autobusy. Už dávno som upozornil BVS, resp. jej servisnú firmu Infra Services na nekvalitu tejto opravy, uznali to, ale vyhovárajú sa na "dodávateľa", u ktorého to údajne už "reklamovali". Je neskutočné, že za celé mesiace nie sú schopní donútiť svojho dodávateľa napraviť takto odfláknutú prácu, verím, že prostredníctvom samosprávy sa vyvinie dostatočný tlak, aby to konečne opravili.

18. august 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Magistrát hlavného mesta
21. august 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Oddelenie správy komunikácií, ktoré posúdi kvalitu rekonštrukcie cesty a vyvodí závery (napríklad v podobe reklamácie).

S pozdravom
Kto? Oddelenie správy komunikácií

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
22. október 2020

Anonymný užívateľ

Kukučínova-cesta-výtlk

Na ceste pri OD Slimák je už výtlk ako lavór. :(
A bol už v roku 2019 - viď foto Street View z júla 2019
22. október 2020

Peter Pšenica

Bohužiaľ je to tak... Už dvakrát som písal na BVS, tí sa vyhovárajú na Infra Services (mimochodom ich 100%-ná dcérska spoločnosť...), že to sfušovali a BVS to u nich reklamovala a ani im údajne nezaplatili. Písal som aj na Infra Services, žiadna odozva, v kópii na Magistrát (na adresu primator@bratislava.sk), ani odtiaľ žiadna odozva, však načo... Typický slovenský postup, jeden sa vyhovára na druhého, druhý mlčí a ten komu patrí cesta, tiež na to se... Už ma to fakt nebaví, v tomto štáte sa človek nedomôže ničoho. Ak ste si všimli, všetky rozkopávky, ktoré robili rôzne firmy, sú nekvalitne urobené, zaasfaltované úseky ciest sa po pár týždňoch prepadávajú a v tomto meste to nikomu nevadí. Ako si Magistrát alebo mestská časť preberá ukončenie stavby od stavebníka ? Asi nijako. Ale pred voľbami budú zase všetci vykrikovať, ako bude všetko perfektne fungovať...
27. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

tento rok sme všetky prebrania podmienili tomu aby práce boli v śulade s Technickými listami mesta Bratislava. O tom ako nám prinášajú vyššiu kvalitu a šetria financie nájdete viac info tu: https://bratislava.sk/sk/technicke-listy-mesta-bratislava
Bohužiaľ Technické listy mesta Bratislavy máme iba od mája tohto roka a ešte chvíľu bude trvať kým sa postupne dorobia nekvalitné opravy z minulosti. Vo Vašom komentári naznačujete, že k prebraniu nekvalitných rozkopávok prichádzalo aj tento rok. Vedeli by ste nám napísať kde sa tak stalo? Budeme veľmi radi. Pozrieme sa na taký prípad a situáciu objasníme.
Ešte na jednu vec by sme radi upozornili. Infra Services sa stala 100% až v lete tohto roku. Dovtedy v nej BVS ani mesto nemalo manažérsku kontrolu a dlhé roky tak bola nevýhodne sprivatizovaná.
O Infra Services a jej príbehu ste si v období, keď sa ju mestu po rokoch podarilo získať mohli prečítať vo viacerých médiách:
https://e.dennikn.sk/1896418/vallo-sa-s-kmotrikom-dohodol-ze-ak-z-vodarni-odide-dostane-105-miliona/
https://domov.sme.sk/c/22407874/dobre-rano-koniec-ery-ivana-kmotrika-bratislava-kupuje-spat-vodarne.html
Oficiálne stanovisko mesta nájdete tu: https://www.facebook.com/vallo.primator/posts/1573672972790696

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
27. október 2020

Peter Pšenica

Vážený magistrát,
je fajn, že (ako píšete) sa zmenil postup v preberaní stavieb (rozkopávok) od stavebníka, aj keď takmer 2 roky po komunálnych voľbách, neviem, čo na tom tak dlho trvalo. To bez "Technických listov" nedokáže Magistrát ako správca cesty dotlačiť stavebníka k tomu, aby opravil sfušované dielo, ktoré sa po pár mesiacoch prepadáva ? To máme my ako občania skúmať, ktorá oprava sa robila do mája 2020 a ktorá od mája, zabudnúť na všetko čo bolo predtým a tešiť sa, že (snáď) prichádza nový vietor ? Stačí sa prejsť pešo po bratislavských chodníkoch či autom po bratislavských cestách, sú plné prepadlín po nekvalitných opravách rôznych firiem, ale nikto za to nikdy nie je zodpovedný a nebodaj dohnať toho, kto tú opravu tak nekvalitne urobil k tomu, aby to napravil, je úplne nepredstaviteľné. Je to z iného súdka, ale Magistrát nevidí, v akom stave je verejné osvetlenie v Bratislave, ktoré spravuje firma Siemens a na ktoré s ňou má zmluvu, ktorá, predpokladám, zahŕňa aj odstraňovanie porúch? Vyše tri mesiace som bojoval so Siemensom o opravu absolútne tmavých ulíc Kukučínova či Pionierska, alebo časť Račianskej (a to sú len ulice v mojom okolí, po ktorých denne chodím), hlásil som poruchy cez ich formulár, na ich telefonickú linku a nič. Až keď som napísal riaditeľovi Siemensu Slovensko, tak sa veci pohli a svetlá (väčšinou) opravili v priebehu 3 dní, samozrejme dostal som celú znôšku výhovoriek, ako sa to nedá a prečo je to také komplikované. Nemalo by byť záujmom Magistrátu, aby si firmy, s ktorými má zmluvy, alebo ktoré vykonávajú opravy ich ciest a pod., plnili svoje povinnosti a zodpovední zamestnanci Magistrátu na to aj dohliadali a vyžadovali to ? Prepáčte, skutočne nie je mojím záujmom ako daňového poplatníka skúmať ktorá oprava bola kedy vykonaná, ktorá firma je koho dcérskou spoločnosťou a pod., ja len chcem, aby fungovali služby, ktoré fungovať majú a to sa bohužiaľ stále nedeje. Ak ste urobili ďalší krok k tomu, aby sa to zlepšilo, počkám a ak sa to aj reálne prejaví, budem Vám prvý tlieskať, ale zatiaľ na to veľmi dôvod nemám.
30. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

samozrejme, že sme na takéto veci dohliadali už pred Technickými listami. Ale len Technické listy nám umožnili dosahovať až tú najvyššiu kvalitu. Teraz máme jeden dokument, ktorý musia všetci dodržiavať a vieme sa na neho hocikedy odvolať, aby bolo jasné ako to má byť.
Bohužiaľ neviem spätne už dodávateľov prinútiť k náprave úsekov, ktoré sú zle urobené v minulosti. Rozumieme, že to nie je najlepšie a mnohé úseky by si zaslúžili opätovné opravy ale bohužiaľ to je chybou minulosti, ktorú aj keď nevieme napraviť zariadili sme aby sa neopakovala.
V súčasnosti sme pred koncom zmluvy na verejné osvetlenie uzatvorenej so Siemensom. Prehodnocujeme všetky varianty a skúmame aký by bol najvýhodnejší pre mesto. Zatiaľ sa najviac prikláňame k tomu, že by sme prevádzku verejného osvetlenia prebrali úplne na seba, zbavili by sme sa dodávateľov a zabezpečovali tieto veci internými zamestnancami. Takýto postup sa nám veľmi vyplatil pri údržbe o mesto. Pred rokom sme založili Mestský komunálny podnik, ktorý sa postupne rozrastá a preberá čím ďalej tým väčšiu časť prác, ktoré si mesto muselo doteraz objednávať u súkromných firiem. Nie je samozrejme Vašou povinnosťou o týchto procesoch vedieť. Je to len ukážka toho, že takéto veci trvajú dlhší čas aj keď by sa mohlo zdať, že sú jednoduché. V konečnom dôsledku to ale prináša mestu ďaleko kvalitnejšie a lacnejšie možnosti údržby.
Veríme, že aj keď teraz ešte mnohé úsilie a prácu nevidno už čoskoro si aj Vy všimnete, ako sa naše mesto skokovo posúva dopredu.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
22. november 2020

Anonymný užívateľ

Kukučínova-cesta-výtlk

Mega výtlk, alebo skôr odfláknutá oprava cesty po rozkopávke, ktorá sa nachádza hneď pred zástavkou autobusu. Hĺbka cca 20cm!
27. november 2020

Anonymný užívateľ

Do dnešného dňa žiadna zmena!
A čím neskôr to začnú opravovať, tak to bude drahšie!!
27. november 2020

Anonymný užívateľ

Magistrál len znova potvrdzuje, že národné bohatstvo Slovenska je - ,,Výhovorky a ako niečo neurobiť"!
10. december 2020

Anonymný užívateľ

A takto vyzerá technické vyriešenie ,,Made in Magistrát hl. mesta" po skoro štyroch mesiacoch :(
10. december 2020

Anonymný užívateľ

Chcem požiadať OPS, aby vymenil titulnú fotografiu podnetu.
Je na nej omylom chodník pre garážami, nie výtlk na ceste.
10. december 2020

Peter Pšenica

Tú titulnú fotku som ja tak nahral, lebo keď som to nahrával, tak prepad chodníka bol už markantný, zatiaľ čo prepad na ceste sa ešte tváril mierne. A názov príspevku som nedával ja, ten zvolil admin. Dnes je to naopak, cesta je totálne prepadnutá, takže súhlasím s výmenou obrázkov. Bohužiaľ, nech je tam titulný obrázok akýkoľvek, Magistrátu, BVS aj Infra Services je to jedno. Hlavne, že vieme o tom, čo Magistrát všetko pripravuje, takto to bude do konca volebného obdobia, potom prídu ďalší a tí sa zase budú dva roky vyhovárať, ako sa to predtým robil na ho... a oni pracujú na tom, aby sa to zmenilo.
26. január 2021

Anonymný užívateľ

Hurá, prepadlisko je už zaasfaltované!
Podnet vyriešený.
26. január 2021

Peter Pšenica

Podnet vyriešený ? To myslíte vážne ? Chodník pred garážou je absolútne nedotknutý, čiže vyzerá rovnako ako na titulnej fotografii a to čo narýchlo zalepili na ceste, je tak na pár týždňov, než sa to zase začne rozpadávať a navyše betón čo odtiaľ vybrali vyhodili na vedľajší trávnik (viď priložené foto). Tú cestu zaplátali asi len preto, že pred pár týždňami tam niekto veľkými písmenami napísať "vizitka mesta", čo je absolútna pravda a asi niekomu to bolo už nepríjemné, tak to narýchlo zalátali. Ale skutočne, toto vedenie mesta je pre mňa obrovským sklamaním a nielen v prípade tohto podnetu, ale vo všetkom, stále len výhovorky na to, ako pracujú na nejakých nových pravidlách, ako chcú preniesť zodpovednosť za niečo od externej firmy pod seba a pod., ale je vyše dva roky po voľbách, čas na výhovorky na predchádzajúce vedenia je už dávno preč. Napríklad za neskutočné považujem, ako nemohúce je mesto voči firme Siemens, stačí sa prejsť kdekoľvek po Bratislave a vidíte stovky nefunkčných svetiel, mnohokrát celé sekcie a nikto nič nerieši, mesto to vôbec netrápi, Siemens to neopravuje, však načo majú medzi sebou zmluvu, že ?
26. január 2021

Anonymný užívateľ

Pán Pšenica, ja som pridal info + foto o opravenej ceste.
V intenciách názvu ,,Kukučínova-cesta-výtlk".
A ten poškodený chodník pred garážami bude vhodné založiť ako nový podnet.
J.K.
26. január 2021

Peter Pšenica

Pán J. K., ale tá výčitka nebola myslená na Váš príspevok, ale na to, že či už Magistrát alebo Infra Services (ktorá kedysi túto "opravu" realizovala) to vyriešili tak, že narýchlo zaplátali cestu, vybratý betón vyhodili na trávu a o prepadnutý chodník, odkiaľ celá porucha "opravy" začala, nechali tak. Ja som podnet zakladal hlavne kvôli chodníku, cesta vtedy ešte nebola tak prepadnutá, pozrite si moje úvodné fotografie z 18.8.2020, tam to jasne vidíte. Názov podnetu zvolil prevádzkovateľ stránky, ten som nezadával ja (a je bohužiaľ nešťastne zvolený) a titulná fotografia sa týka chodníka, preto nesúhlasím s tým, aby bol tento podnet označený za vyriešený a tiež nevidím dôvod na to, aby som zakladal nový podnet.
27. január 2021

Anonymný užívateľ

Peter, dúfam, že OPS si naše príspevky prečíta a na ten chodník urobí nový podnet. ;-)
02. február 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

opätovne sme požiadali o opravu prepadu. V týchto dňoch sa uskutočnila provizórna zimná oprava. Definitívnu úpravu je možné urobiť až po skončení zimného obdobia (kvôli klimatickým podmienkam) - po 15.3.2021.

S pozdravom
Kedy? po 15.3.2021

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
02. február 2021

Peter Pšenica

Ďakujem, to chápem. Snáď sa to v jarných mesiacoch skutočne konečne definitívne opraví, tak aby to vydržalo roky a nie pár týždňov a tiež vrátane prepadnutého chodníka. A tiež že sa postaráte o odvezenie tých zvyškov starého betónu, ktoré opravári "inteligentne" vyhodili na trávnik. Vopred ďakujem.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania