Príjazdná-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

Vyriešený
meno
Michaela Šulakova 21. augusta 2020

Vecny neporiadok v okolí Vajnoraku. Na niekoľkých kopach sú dreva , palety, plastové stoličky, nejaké drevené zábrany atd.

22. august 2020

Stanislav

Keby ten neporiadok bol iba v okoli VAJNORAKU tak budiž. Ale ten bordel je bohuzial v okoli celeho jazera. Aj ked su tu nejake male kontajneriky na komunal. odpad, zjavne to nestaci ! Aj niektori Vajnoraci totiz nosia odpad priamo z dediny na jazero /hrôza kt. som tu “pozoroval” niekolko rokov a videl aj tento rok na vlastne oci/!
27. august 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme Vám za Váš podnet, ktorý sme zároveň postúpili na príslušný odborný referát
MÚ Bratislava - Vajnory. Po jeho prešetrení Vás budeme čo najskôr informovať.
Vopred ďakujeme za Vašu trpezlivosť a pochopenie.

S pozdravom a úctou

MÚ Bratislava – Vajnory
Úsek komunikácie s občanmi
Servis pre občanov / tel.: 0850 24 25 24
16. september 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

dňa 27.08.2020 bola pracovníkom mestskej časti Bratislava-Vajnory vykonaná obhliadka v okolí reštauračného zariadenia Koliba Vajnorák na Vajnorských jazerách.

Pri pozemnej komunikácii, nezaradenej do siete miestnych komunikácií, na verejne prístupnom mieste, na Vajnorských jazerách za reštauračným zariadením Koliba Vajnorák sa nachádzal poškodený drevený rebrík,
poškodené drevené oplotenie, 1ks plech a kúsky dreva.
Odpad alebo znečistenie okolia nebolo zistené.

Príbuzná majiteľa reštauračného zariadenia uviedla, že dočasne tieto veci uložili na dané miesto z dôvodu ich poškodenia silným vetrom, zároveň prisľúbila odstránenie uvedených vecí z verejne prístupného miesta ešte v uvedený deň.

Ďalej bolo zistené, že pri smetných košoch umiestnených na Vajnorských jazerách nebol zistený odpad, jedno vrece smetného koša na odpad bolo roztrhnuté. Pracovníci hospodárskej správy mestskej časti zabezpečili jeho výmenu.
Pracovníci hospodárskej správy pravidelne vynášajú odpady a udržiavajú čistotu v ich okolí.

S pozdravom

Ing. Michaela Hrčková
Oddelenie stavebné, ÚP, ŽP a dopravy
Mestská časť Bratislava – Vajnory
Roľnícka 109
831 07 Bratislava
č.t. 02/21295222
hrckova@vajnory.sk
23. september 2020

Stanislav

P. Ing. Hrčková ak sa prídete pozriet aj ku smetnemu košu pri vodarni-prečerpavacej stanice tak pravidelne najdete dovezeny odpad vo velkych vreciach čo ale Vaši pracovnici kt. ho odtial vyvažaju Vam isto iste potvrdia. A to že sa pri kontajneri objavuju auta niektorych obyvatelov mestskej çasti Vajnory z kt. tieto vrecia odpadu vyberaju som opakovane videl na vlastne oči. Nikto sa Vam predsa s tym chvalit asi verejne nebude !!!
25. september 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň pán Stanislav,
ďakujeme vám za podnet, vážime si, že občania pravidelne nahlasujú kopy odpadov v katastri Vajnor. Každý nahlásený odpad preverujeme a riešime v zmysle príslušných zákonov. Niektoré druhy odpadov sa dajú odstrániť hneď, v súčinnosti s hospodárskou správou mestskej časti, niektoré však nie.
Veríme, že občania budú čím ďalej , tým viac ohľaduplnejší k životnému prostrediu, v ktorom žijeme všetci spoločne a nebudú čakať na mestskú časť, obec, mesto, štát, ale svojimi vlastnými silami sa tiež budú podieľať na tom, aby sme mali prostredie v ktorom žijeme čisté a bez neporiadku. Sme v tom všetci spoločne. Odpad je celosvetový problém a my všetci by sme sa mali snažiť vytvárať čo najmenej odpadu. Mestská časť podniká kroky k tomu, aby sme množstvo odpadov postupne znižovali a aby sa triedenie odpadu stalo pre všetkých samozrejmosťou.
Je nutné v tomto prípade však poznamenať, že ak poznáte pôvodcu odpadu, treba ho ihneď nahlásiť polícii.

S pozdravom

MÚ Bratislava – Vajnory
Úsek komunikácie s občanmi
Servis pre občanov / tel.: 0850 24 25 24
25. september 2020

Stanislav

👍🤘✌️👌
25. september 2020

Stanislav

Tiež Vajnorák 😢
09. október 2020

Stanislav

Aj toto je dnešny vysledok našej neucty a ľahostajnosti voči prirode a jazeru Vajnorák. Prosim MU aj keď nemá v kompetencií pravidelné odstraňovanie neporiadku na na jazere o odstránenie tejto skládky. Ľudia na Slovensku mnohí sú ... 🤮🐖
10. október 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Stanislav,
komentár s fotografiou preposielam samospráve.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
13. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň pán Stanislav,
pracovníci hospodárskej správy odpad odviezli.

S pozdravom

MÚ Bratislava – Vajnory
Úsek komunikácie s občanmi
Servis pre občanov / tel.: 0850 24 25 24
14. október 2020

Stanislav

Daakuujeem 😍🥰👍
15. október 2020

Stanislav

Doporučujem nainštalovat sem kameru a zistit kto to sem pravidelne naváža. Ja som videl viackrat opakovane toho isteho typka z dediny ale vez foto nie je ziadny dôkaz ...da sa to prosim odstranit a niečo s tym aj urobit ?
15. október 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Stanislav,
foto preposielam samospráve.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
16. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň pán Stanislav,
mimo letnej sezóny pracovníci hospodárskej správy dočisťujú Vajnorské jazera 1 x týždenne. Dnes odpad opätovne odviezli.
Čo sa týka oznámenia o priestupku, tak podľa spresnenia mestskej polície môže byť ako dôkaz fotografia, no je potrebné aj osobné svedectvo, výpoveď oznamovateľa.
Pokiaľ máte vedomosť o koho sa jedná, je na mieste, aby ste sa obrátili na mestskú políciu.

Ďakujeme

S pozdravom

MÚ Bratislava – Vajnory
Úsek komunikácie s občanmi
Servis pre občanov / tel.: 0850 24 25 24
17. október 2020

Stanislav

A opakovane Vám ďakujem za vyčistenie od odpadov.
20. október 2020

Stanislav

Ráztočná-neporiadok a odpadky-čierne skládky

Ktor toto pravidelne robí na Vaj. jazere pri vodárni ???

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.