Zanedbané ihrisko s nevhodným vchodom

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Vyriešený
meno
Ján Hefty 30. júna 2011

Detské ihrisko na Fajnorovom nábreží pri Dunaji je v blízkom okolí jediné a je často vyhľadávané nielen deťmi bývajúcimi v okolí, ale aj náhodnými okoloidúcimi, ktorí prechádzajú popri Dunaji z/do mesta od/do Eurovei a zahraničnými turistami, ktorí prídu do Bratislavy loďou, prípadne autobusom a vystúpia v prístave priamo pri ihrisku. Napriek tomu je už dosť zničené a zanedbané.

Zariadenie ihriska už má svoje najlepšie roky za sebou, chýbajú časti schodíkov, miestami z preliezok trčia ostré klince a skrutky, hojdačky sú už tak poskracované, že niektoré sú zavesené vo výške nad pásom dospelého človeka.

Okrem toho, vchod do ihriska je priamo z parkoviska, kde je počas dňa pomerne intenzívny pohyb áut a autobusov, takže rodičia s deťmi sa musia preplietať priamo pomedzi ne, čo je tiež dosť nebezpečné.

Navyše, už niekoľko krát hneď vedľa ihriska (medzi ihriskom a protipovodňovou hrádzou) parkovalo nákladné, zrejme chladiarenské, auto, ktoré v pravidelných intervaloch spúšťa hlučné zariadenie a pôsobí tak veľmi nepríjemne.

Myslím, že toto ihrisko by si vzhľadom na svoju jedinečnú polohu zaslúžilo komplexnú rekonštrukciu, aby sa na ňom mohli naše deti bezpečne hrať a aby sme sa zaň nemuseli hanbiť pred návštevníkmi mesta.

14. júl 2011

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujem za Váš podnet. Pozemok, pod ktorým je detské ihrisko, patrí spoločnosti Verejné prístavy, mestská časť Bratislava-Staré Mesto ho má od tejto spoločnosti prenajaté. Údržbu na tomto ihrisku, teda čistotu, poriadok a dozor, vykonáva na základe nájomnej zmluvy spoločnosť Luka-Tours, s. r. o., ktoré mestská časť prenajíma aj unimobunku, v ktorej spoločnosť prevádzkuje požičovňu bicyklov. Do ihriska sa už viac rokov neinvestovalo, nakoľko ide o územie, ktoré je často zaplavované a pozemok ani nepatrí mestskej časti. Mestská časť vyzve nájomcu, aby zabezpečil v danej lokalite čistotu a poriadok.

S pozdravom,

Tomáš HALÁN
hovorca

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Staré Mesto
Vajanského nábrežie 3, 814 21 Bratislava
05. október 2012

Odkaz pre starostu

Časť detského ihriska na Fajnorovom nábreží získalo včera nový vzhľad vďaka spolupráci MČ Bratislava-Staré Mesto, portálu Odkazprestarostu.sk a firemných dobrovoľníkov. Viac sa môžete dočítať na našom blogu na adrese http://blog.odkazprestarostu.sk/2012/10/dobrovolnici-pomahali-na-fajnorovom-nabrezi/

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania