Rozbitá cesta a koľajnice na Tomášikovej ulici

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Uzavretý
meno
Anonymný užívateľ 03. júla 2011

Električkové koľajnice na Tomášikovej ulici, pri stanici Nové Mesto, sú v zúfalom stave. Podobnú "kvalitu" má aj úsek cesty pred vyústením na Vajnorskú ulicu. Kedy zrekonštrujete uvedený úsek cesty vrátane električkových koľajníc? Ďakujeme

17. máj 2013

Miro

Podnet nerieseny dva roky.Preco neoznacujete podnety ked dva roky nikto neodpoveda?
31. máj 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

tento podnet nám bol zaslaný teraz, neviem zodpovedať, čo bolo pred dvomi rokmi.

Váš podnet sme odstúpili Dopravnému podniku Bratislava, ktorý má v správe koľajové trate električiek. Električkové trate v meste sa postupne rekonštruujú podľa závažnosti poškodenia a najmä podľa pridelených finančných prostriedkov chválených v rozpočte hl. mesta mestskými poslancami.

Mgr. Marek Papajčík
referát vzťahov s verejnosťou
Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy
31. máj 2013

Jurkovič

Mna len stale fascinuje, ako zodpovedne urady cakaju na podnety a potom sa vyhovaraju.
Asi prilietaju do uradov na helikopterach, ked nevidia v akom zufalom stave je Bratislava
10. jún 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.

V súčasnej dobe sa pripravuje modernizácia električkovej trate Dúbravka, ktorá by mala byť financovaná s prostriedkov EÚ. Naplánovaná je ešte oprava na obratisku električiek – Astronomická. Ďalej sa budú pripravovať projektové dokumentáciu s následnou realizáciou v ďalšom programovom období 2013 - 2020 a to o.i. modernizácie električkových tratí Ružinovská radiála, Vajnorská radiála (vrátane úseku na Tomášikovej), Dúbravsko-karloveská radiála a električková trať na Hlavnú stanicu. Električková trať na Tomášikovej ulici je v súčasnosti v prijateľnom technickom stave, ak by bola v nevyhovujúcom stave, bola by odstavená.

Mgr. Marek Papajčík
referát vzťahov s verejnosťou
Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy
10. jún 2013

Vratislav K.

Pán Papajčík, nás nezaujíma rozsah a grafikon budúcich opráv.
Nás zaujíma, kedy sa opraví prejazd ce koľajnice na Tomášikovej ulici tak, aby sa nepoškodzovali podvozkové skupiny vozidiel.
To, že sú tieto koľajnice pre potreby električiek vyhovujúcen je jedna vec. To, že kaličia podvozky vozidiel je druhá.
Pán Papajčík, choďte sa previezť na svojom súkromnom vozidle cez uvedeý úsek a potom napíšte, či je v prijateľnom technickom stave.
26. august 2013

Kravec

Mgr. Papajcik, preboha, takyto stav je tu uz viac ako 2 roky!!!
Podnet zaslal: Anonymný užívateľ, 02. júla 2011
26. november 2013

Peter

Vážený pán mgr. Papajčík,
skúsim preformulovať problém nahlásený pred dvoma rokmi, keďže Vaše vysokoškolské vzdelanie evidentne nestačí na pochopenie napísaných súvislostí:
Problémom NIE SÚ električkové koľaje ako také, ale PREJAZD týmito koľajami pri ceste autom!! Teda problematické je prepojenie cesty/asfaltu a koľají - toto nemá žiadnu súvislosť s plánovanou modernizáciu koľajníc!!!
A pre prípad odpovede typu "tá súvislosť tam je" (alebo podobnej alibistickej odpovede) Vás žiadam o vysvetlenie opravy podobného prejazdu cez električkové koľaje na Predstaničnom námestí pred hokejovými MS 2011 NAPRIEK TOMU, že daná električková trať (smer Hlavná stanica) v tom čase bola odstavená resp. bolo naplánované jej odstavenie (už si presne nepamätám časovú náväznosť)!
26. november 2013

Stankoviansky

Pán Papajčík,
celé tzv. radiály modernizujte tak, ako si "plánujete".
Nás zaujímajú len "mikroúseky" radiál, kde sa ničia vozidlá prejazdami cez električkové koľaje!
14. február 2014

Martin

Páni z magistrátu, komunálu, obecnej polície a Polície SR stále nechápú, že poškodené podvozkové skupiny vozidiel, sú príčinou smrteľných dopravných nehôd!!!
14. február 2014

Macek

Pán Papajčík, tvrdíte, že: "Električková trať na Tomášikovej ulici je v súčasnosti v prijateľnom technickom stave, ak by bola v nevyhovujúcom stave, bola by odstavená."
Pán Papajčík, tu sa rieši vozovka, a nie stav koľajníc.
Vaše odpovede mi pripomínajú ten záhorácky geg: ”Ná co, co pukua?”
14. február 2014

Macek

Pán Papajčík, tvrdíte, že: "Električková trať na Tomášikovej ulici je v súčasnosti v prijateľnom technickom stave, ak by bola v nevyhovujúcom stave, bola by odstavená."
Pán Papajčík, tu sa rieši vozovka, a nie stav koľajníc.
Vaše odpovede mi pripomínajú ten záhorácky geg: ”Ná co, co pukua?”
31. január 2016

Martin

Problém nikto nerieši ... :-(
21. august 2016

Anonymný užívateľ

Nerozumiem tejto polovičnej robote? Položili tu nový asfalt a prejazd cez koľajnice nechali rozbitý!
23. august 2016

Anonymný užívateľ

Pripájam vyjadrenie DPB, a.s. z dnešného dňa.
15. august 2019

Anonymný užívateľ

Ničenie podvozkov pokračuje aj v lete 2019!
A každý, kto to tu pozná, tak pred týmito dierami brzdí - čiže o plynulosti premávky sa tu v žiadnom prípade nedá hovoriť.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania