Aleja Slobody-MHD-zlé nastavenie cestovného poriadku

Zodpovednosť za riešenie: Dolný Kubín

Vyriešený

Dobry den, bolo by mozne oznacit v cestovnom poriadku na ktory spoj je nasadeny nizkopodlazny autobus?
Zaroven by sme uvitali aj ochotu soferov ked vidi ze nastupuje/vystupuje niekto s kocikom, aby zastavil co najblizsie k nastupistu.
V neposlednom rade, privitame ked pri rekonstrukcii / oprave zastaviek mesto vybuduje aj nastupne hrany. (zastavka po rekonstrukcii Spisiak je bez hrany).
dakujeme
preco nejde nahrat podnet bez obrazku? :D

19. august 2019

Odpoveď samosprávy

Podnet je v riesení.
Kedy? do mesiaca

Ing. Juraj Vasek
19. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

čo sa týka vyznačenia jazdy nízkopodlažného autobusu v cestovnom poriadku, z celkového denného počtu 200 spojov sú tri nízkopodlažné autobusy schopné obslúžiť len 60 - 70 spojov. V snahe pokryť týmito autobusmi proporčne všetky mestské časti, dochádza k zmene ich nasadzovania na linky v cykle približne 2-3 dni. Z tohto dôvodu je problematické niektoré spoje v cestovnom poriadku označiť ako spoje s nízkopodlažnou obsluhou. Avšak v prípadoch liniek, ktoré sú obsluhované nízkopodlažnými vozidlami nepretržite, budeme ich označenie v cestovnom poriadku riešiť pri celoštátnej zmene v decembri tohto roka.
Vo veci zachádzania autobusu na zastávke k nástupnej hrane majú vodiči vo všeobecnosti pokyn zastavovať čelnou stranou (prednými dverami) na úrovni označníka zastávky. Tam, kde takýto označník nie je, tak na úrovni prístrešku pre cestujúcich, pričom majú kvôli nástupu osôb ŤZP zájsť čo najbližšie ku chodníku. V praxi však z rôznych dôvodov dochádza k tomu, že vozidlo nie je možné vždy pristaviť v zmysle týchto zásad (napr. v zimnom období snehové násypy, nesprávne odstavené vozidlá pred zastávkou, kaluž v priestore zastávky). Pokiaľ však takéto okolnosti nenastanú a napriek tomu vodič tieto zásady nedodržiava, je potrebné na to upozorniť priamo jeho, alebo dopravcu. Pri podaní upozornenia s cieľom dosiahnuť nápravu je vhodné dokázať určiť dátum, čas, miesto, či každý ďalší údaj, vedúci k stotožneniu vodiča a vozidla.
Pri rekonštrukcii zastávok (viď Aleja Slobody alebo Okresný úrad na ul. SNP) mesto dbalo na splnenie Vami požadovaných parametrov. Pozemky pod zálivmi autobusových zastávok pri štátnej ceste III. triedy v mestskej časti Kňažia, ako aj povrch, nie je vo vlastníctve Mesta Dolný Kubín. Položenie nových živičných povrchov na týchto zástavkách zabezpečil na základe výzvy Mesta správca komunikácie III. triedy (Žilinský samosprávny kraj).
Ďakujeme za podnety, s pozdravom

Vladimír Adamec, kancelária primátora mesta Dolný Kubín
25. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň pán Horáček,

Vaše podnety považujeme za vyriešené.
S pozdravom

Vladimír Adamec, kancelária primátora mesta Dolný Kubín

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.