Medzihradská-cesta-rozbitá (väčší úsek)

Zodpovednosť za riešenie: Dolný Kubín

V riešení
meno
Martin Paluga 05. augusta 2020

Dobrý deň, cesta smerom na Medzihradné za odbočkou na Hamuliakovu smerom ku Vila Helia je v katastrofálnom stave, nedá sa ani vyhýbať výtlkom a jamám, pretože sa nachádzajú po celej dĺžke a šírke cesty. Denne tadiaľto prejdú desiatky, možno stovky áut, idúce buď do rodinných domov alebo na Srňacie. Za vyriešenie vopred ďakujem.

12. august 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet, po preverení stavu Vám zašleme vyjadrenie.

S pozdravom

Ing. Vladimír Adamec, Mesto Dolný Kubín
17. august 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vo Vami uvedenej veci sme oslovili Žilinský samosprávny kraj, odbor dopravy a územného plánovania, s nasledovnou žiadosťou:
„Dovoľujeme si Vás ako vlastníka požiadať o opravu závažného poškodenia štátnej cesty III/2248 v meste Dolný Kubín na ul. Medzihradská, v úseku od križovatky s ul. M. Hamuljaka (staničenie 0,772 km) v smere na mestskú časť Srňacie, po odstavnú plochu pri miestnom cintoríne (staničenie 1,090 km). V danom úseku sú poškodené kanalizačné vpuste (prepad pod úroveň komunikácie) a na vozovke sa vyskytujú prepadliny (napr. upadnuté priečne prekopy), čo spôsobuje poškodzovanie podvozkových častí vozidiel, ktoré daným úsekom prechádzajú, vrátane obyvateľov okolitých nehnuteľností, ktorí po ceste prechádzajú pravidelne aj niekoľkokrát denne. Poškodenie cesty spôsobuje aj kolízne situácie pri obchádzaní poškodených miest.
Ďakujeme za pochopenie a veríme, že sa daným problémom budete zaoberať a v dohľadnej dobe zabezpečíte nápravu."

S pozdravom

Ing. Vladimír Adamec, Mesto Dolný Kubín
19. august 2020

Martin Paluga

Ďakujem za odpoveď :) Dúfam sa to podarí rýchlo vyriešiť

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.