Pod hájom-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Dubnica nad Váhom

V riešení
meno
Marian 12. októbra 2020

V križovatke pred panelákom 1096 ,1092 a 1093 sústavne parkujú vo večerných a skorých ranných hodinách auta. Znemožňujú prechodu záchranných zložiek. Napr. Sanitky. Dnes sanitka v skorých ranných hodinách o 5:30 zablokovala cestu od paneláku 1097 . Ľudia ktorí potrebovali ísť do práce tam museli čakať 20min. A meškali do práce. Treba vyriešiť zákazom státie v križovatke.

13. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Zodpovedná osoba preverí Váš podnet a určí ďalší postup mesta.
Kto? Oddelenie všeobecnej vnútornej správy - doprava
Kedy? 1 týždeň

Ing. Milan Dohnanský
13. október 2020

Peter Hanžl

dlhodobo neriešený problém ... pritom stačilo zobrať kus z toho brehu ... "kocúrkovo" - za Gašparíkovcov tam spravili predražené striešky - aby snáď nepršalo do kontajnerov (prístrešky majú vyzerať úplne ináč! /smiešne nazvané prístrešky na kontajnery.../... a zobrali niekoľko parkovacích miest..a potom pri panelákoch robili parkoviská ...."logika - nelogika" .. smiešne rozmýšľanie niekdajšieho vedenia mesta.... smutné však, že sa s nikým z občanov o tom predtým nerokovalo ...žiaden poslanec neprišiel a nezvolal schôdzu s obyvateľmi a neprerokoval pripomienky ..návrhy...jednoducho robili si - čo chceli ...nedemokratické žiaľ ...
14. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Dovoľte nám, aby sme Vám predostreli navrhované riešenie. Vozidlá, ktoré stoja v križovatke miestnych komunikácií, porušujú zákon o cestnej premávke. Vodič nesmie zastaviť a stáť „na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5 m za ňou“ a zároveň „pri státí musí zostať voľný aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 m pre každý smer jazdy“, čo pri Vami nafotenom státí nie je dodržané. Z uvedeného vyplýva, že je naplnená skutková podstata priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, orgány oprávnené riešiť toto porušenie sú mestská polícia alebo Polícia SR. Referátu dopravy MsÚ preto požiada dopravný inšpektorát o odsúhlasenie vyznačenia priestoru v hranici križovatky, ako aj prístupovej cesty k obytnému domu vodorovným dopravným značením zákaz státia, čím sa ale v značnej miere obmedzí možnosť státia vozidiel pri uvedenom obytnom dome. Táto lokalita čelí permanentnému nedostatku parkovacích miest aj vzhľadom na to, že výstavba obytných domov bola realizovaná v kopcovitom teréne a pri výstavbe nebol plánovaný adekvátny počet parkovacích miest pre súčasné potreby statickej dopravy. Bezpečnosť a prejazd záchranných zložiek sú však, samozrejme, na prvom mieste. O ďalšom vývine situácie budeme informovať. Ďakujeme za porozumenie. S úctou
Kto? Referát dopravy
Kedy? Rok 2020

Bc. Miroslav Faltejsek, referát dopravy
24. október 2020

Vojtech

Stale je to o tom istom, vsetci velmi dobre vieme ze je nedostatok parkovacich miest, ciary vela krat su a aj tabule, je to o ludoch a praci resp nepraci MP. Sami konstatujete ze ide o porusenie zakona-tak preco tam kazdy vecer nie je MP a nerozdava papuce?! Tuto pre mna susediace panelaky maju naozaj kriticku situaciu ale pokial mesto nie je schopne vybudovat viac miest/zaviest parkovaciu politiku, to stale nedava ludom pravo parkovat ako chcu. Ja tiez ked pridem neskoro vecer, nezaparkujem auto v strede cesty alebo pred vchodom do OSBD ako niektori hupaci, ale idem hladat inde aj ked to znamena ist nasledne peso 5min. domov. Zodpovednost a velka hanba mesta a mestskej policie, že nekonaju.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania