Pod hájom-kôš-preplnený

Zodpovednosť za riešenie: Dubnica nad Váhom

Vyriešený
meno
Marian 03. septembra 2021

Nieje kde vysypať bioodpad nakoľko sú preplnené nádoby a dve nádoby na 114 bytov je veľmi málo. Frekvencia vyvažania je nedostačujúca.

03. september 2021

Eva Bočincová

Pod hájom-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Pred panelákom 1097 sú 2 zbernē nádoby na bioodpad okolo ktorých je neporiadok a veľký zápach. Obyvatelia uvedenej bytovky majú strach, že sa tu nasťahujú a rozmnožia rôzne hlodavce. Uvedené zberné nádoby nepôsobia esteticky, ako aj celé stojisko na odpady je nešťastne, nevkusne a nepremyslene riešené. Ďakujeme za vyriešenie problému. Obyvatelia bytovky 1097.
04. september 2021

Fsociety

Ja sa pripajam. PH 1098. hlavne co sa tyka umiestnenia nadob. tak 2 tyzdne dozadu sme mali jednu, teraz mavame 2/3 a pracovnici TSM ich bud daju pred bezny kontajner, ktory sa tym padom neda pouzivat alebo ich daju vedla a tym padom blokuju parkovacie miesto, samozrejme oni za to nemozu. tiez by ma zaujimalo, preco su niekedy 2 a inokedy 3. Neoznamil nahodou stat samospravam davno vopred, ze triedenie kuchynskeho biodpadu bude povinne? Este v novembri 2020 sa to spresnovalo s tym ze do 30.6 2021 to musi byt zavedene. co tam na to mestskom urade robite ked ste neboli schopní za viac ko polrok to naplanovat tak, že bude dostatok nadob a hlavne "dostojne" umiestnene a nie len tak pohodene pri beznych kontajneroch? To iste niekolko mesiacov dozadu som videl na ucku, tam to bola samizda zlta nadoba na oleje, len tak pohodena medzi autami na zaciatocnom parkovisku. mali by ste sa nad sebou zamysliet...
04. september 2021

Marian

Postreh. V Anglicku používajú o polovicu menšie nádoby na bio odpad a nie sú s vetracimi otvormi . Skôr sa naplnia takže odpad v byte nehnije a nasmrdi ledo sa častejšie vyhadzuje. Ale prečo si nezobrat to čo je vo svete overené ale vymýšľať svoje nezmysli ktoré nestoja za nič a nakoniec sa dopracujeme tam kde oni už boli dávno predtým. Viď obrázok
06. september 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Zodpovedná osoba preverí Váš podnet a určí ďalší postup mesta.
Kto? Referát životného prostredia, odpadové hospodárstvo
Kedy? 1 mesiac

Ing. Milan Dohnanský
20. september 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Vaše podnety. Dovoľujeme si Vás informovať, že nádoby na fotografii sú zachytené v deň vývozu - 2. 9. 2021. Pokiaľ ide o druh nádob, ten je stanovený vyhláškou MŽP SR, ktorá bola vydaná v decembri 2020. S cieľom šetrenia verejných financií sa mesto Dubnica nad Váhom rozhodlo zabezpečiť nádoby na tento účel z grantov environmentálneho fondu, ktorého vyhodnotenie sa natiahlo až do júna 2021. Nádoby nemohli byť zakúpené dopredu. Snahou mesta bolo zaviesť zber kuchynského odpadu tak, aby náklady na vývoz nespôsobili enormný nárast poplatkov za vývoz komunálneho odpadu pre občanov mesta, keďže náklady za zber a skládkovanie rastú legislatívne každým rokom. V reakcii na skúsenosti z prvých týždňov zberu kuchynského odpadu mesto Dubnica nad Váhom doplní ďalšie nádoby na stojiská, kde momentálne kapacita nepostačuje a do nádob sa doplnia vrecia, aby nedochádzalo k znečisťovaniu stojísk. Pokiaľ ide o žltú nádobu na oleje, tá bola vytrhnutá obyvateľom predmetného sídliska pri premiestňovaní stojiska komunálneho odpadu. Situáciu sme napravili hneď, ako sme sa o nej dozvedeli. Ďakujeme Vám za porozumenie. S úctou
Kto? Referát životného prostredia
Kedy? September 2021

Mgr. Janka Beniaková, referát životného prostredia

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania