Pod hájom-kôš-preplnený

Zodpovednosť za riešenie: Dubnica nad Váhom

Vyriešený
meno
Johana 06. júla 2022

Situácia v meste s kontajnermi na oblečenie je dlhodobo vo veľmi zlom stave. Kontajnery sú neustále preplnené, visí z nich šatstvo a kopí sa v ich oklolí to, čo by malo byť vnútri nádoby. Prší na to opakovane. Myšlienka tohto projektu je dať veciam druhú šancu. Človek kus oblečenia aj nepoškodené a voňavé odnesie do takéhoto kontajnera. Koniec je ale smutný. Viem, že to tu už bolo riešené v iných lokalitách a výsledok bol, že ste na to upozornili prevádzkovateľa a on to po nejakom čase vyviezol. Naozaj je potrebné upozorňovať prevádzkovateľa na niečo čo by malo byť v jeho záujime? Ak to nie je zvládnuté, tak radšej nech sa mesto na takú spoluprácu vykašle. Ak oblečenie občan odvezie na zberný dvor, využije sa v nejakých združeniach, alebo ide do spaľovne?

06. júl 2022

Jozef

Ak sa nemýlim, aj na zbernom dvore je oblečenie dávané na charitu, len je to treba povedať.
07. júl 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Zodpovedná osoba preverí Váš podnet a určí ďalší postup mesta.
Kto? Referát životného prostredia - ochrana prírody a správy mestskej zelene, ochrana vôd a ovzdušia, odpadové hospodárstvo
Kedy? 1 mesiac

Ing. Milan Dohnanský
19. júl 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš záujem, dovoľujeme si Vás informovať, že predmetné stojisko bolo upratané a obsah nádoby bol vyvezený. Z dôvodu prebiehajúcej rekonštrukcie v danej lokalite nebola nádoba na textil vyvezená v súlade s harmonogramom. Mesto Dubnica nad Váhom zároveň spolu s prevádzkovateľom posilňuje kontajnery na textil tam, kde je to potrebné, podľa kapacitných možností dodávateľa. Uvedená služba je pre mesto a jej obyvateľom bezplatná. V mnohých mestách je spoplatnená, čo sa premieta do ceny za vývoz komunálneho odpadu. Z dôvodu efektivity zberu je preto nastavený vývoz v periodicite raz za 14 dní. Opakovane upozorňujeme, že ak je plný kontajner alebo má občan veľa textilného odpadu, má možnosť každý pracovný deň a aj v sobotu doobeda odviezť uvedený odpad na zberný dvor. Tak isto opakovane upozorňujeme, že periny a paplóny nepatria do nádob na textil. Tak isto sa stalo, že nádoba nebola plná a tašky s textilom sú pohodené vedľa nádoby, čím sa textil znehodnocuje a často je následne rozhádzaný zvedavými obyvateľmi. Ďakujeme za Váš záujem a porozumenie. S úctou
Kto? Referát životného prostredia
Kedy? Júl 2022

Mgr. Janka Beniaková, vedúca referátu životného prostredia

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania