Obrancov mieru-semafor-zle nastavený

Zodpovednosť za riešenie: Dubnica nad Váhom

Vyriešený
meno
Johana 15. januára 2023

Semafor pri TESCU. Nejaký čas dozadu prebehla rekonštrukcia. Pribudlo odpočítavanie. Pochopil som tak, že by mal byť inteligentný. Poslednou dobou odpočítavanie zriedkakedy funguje. Stáva sa mi, že idem po hlavnej ceste a v križovatke som úplne sám. Aj tak dostanem červenú, nikde nikto, počkám si 30 sekúnd, a môžem ísť ďalej. Funguje to správne? Podľa mňa nie.

16. január 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Zodpovedná osoba preverí Váš podnet a určí ďalší postup mesta.
Kto? Stavebný úrad, oddelenie investičnej výstavby, dopravy a ŽP
Kedy? 1 týždeň

Ing. Milan Dohnanský
20. január 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš príspevok. Dovoľujeme si Vás informovať, že semafor je funkčný, funguje na dvoch typoch adaptívneho riadenia, a to:
- adaptívne riadenie bez odpočtov, vtedy ide na inteligentný systém, keď vyhodnocuje premávku v reálnom čase (funguje v čase od 6.00 h - 9.00 h a od 14.00 h - 17.00 h),
- adaptívne riadenie s odpočtami, v tomto prípade semafor vyhodnocuje predchádzajúce slučky a stanovuje čas na prejazd vozidiel. Vtedy je možné sledovať časový odpočet, ako dlho prebieha zelená a červená (funguje v čase od 9.00 h - 14.00 h a od 17.00 h - 22.00 h).
Ďakujeme za porozumenie. S úctou
Kto? Stavebný úrad
Kedy? Priebežne

Bc. Adam Minárech, stavebný úrad
23. január 2023

Johana

Ďakujem.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania