Kollárova-osvetlenie-chýbajúce/nedostatočné

Zodpovednosť za riešenie: Dubnica nad Váhom

V riešení
meno
Alena 05. augusta 2019

Dobrý večer. Pri paneláku č. 1307 na Kollárovej je chýbajúce osvetlenie. Na parkovisku pred vchodmi 29,30 a 31 je tma ako v rohu. Keď chodia ľudia od zastávky vo večerných hodinách je to riadny adrenalín. Hlavne v zime ked je to zľadovatelé sa ľahko môže stať nejaký úraz. Lampa je síce aj na hlavnej ceste aj oproti pri ďalšom paneláku ale je to nedostačujúce lebo sú tam aj vysoké stromy a kríky ale zrezanie by aj tak tento problém nevyriešil. Ďakujem za vyriešenie tohto problému. Posielam vám aj fotku z okna aká tma tam je vo večerných a nočných hodinách po bokoch vidno najbližšie osvetlenie a neosvetlené je to parkovisko a cesta príjazdová v strede

07. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Zodpovedná osoba vykoná obhliadku a určí postup a spôsob riešenia.
Kto? Oddelenie všeobecnej vnútornej správy - správa majetku a pozemkov
14. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme ešte raz, že ste sa s Vaším podnetom na nás obrátili. Zamestnanci Referátu správy majetku a Oddelenia životného prostredia MsÚ vykonali v piatok 9. 8. 2019 obhliadku predmetnej lokality. Existujúce stĺpy verejného osvetlenia už v súčasnosti neosvetlia celý chodník z dôvodu vzrastlých stromov v tejto lokalite. Referát správy majetku dá preto spracovať projekt osvetlenia a zaradí požiadavku do evidencie požiadaviek tohto druhu. Požiadavka na rozšírenie verejného osvetlenia bude zaradená do návrhu rozpočtu pripravovaného na nasledujúce rozpočtové obdobie.
Ako dočasné riešenie v záujme zvýšenia intenzity osvetlenia lokality zadalo oddelenie životného prostredia dodávateľovi požiadavku na orezanie konárov stromov v okolí existujúcich stožiarov. Situáciu pôjdeme po orezaní stromov preveriť. Ďakujeme Vám za porozumenie.
16. máj 2020

Michal Mazánik

Dobrý deň,

rád by som reagoval na starší podnet týkajúci sa verejného osvetlenia pred panelákom 1307 na ul. Kollárova. V akom štádiu je projekt na doplnenie osvetlenia pred týmto panelákom, ktorý ste v minulosti avizovali? Hoci rozumiem, že je to investične viac náročné, rád by som apeloval na doplnenie osvetlenia, pretože po tme si človek doslova nevidí pod nohy (môžete vidieť na fotke). Myslím, že takýto stav je skutočne nehodný najväčšieho mesta v okrese. Problém sa netýka len obyvateľov domu, ale aj ďalších ľudí, pretože tadiaľto vedie prístupová cesta na zastávku verejnej dopravy Rozptyl.

Vopred veľmi pekne ďakujem za ochotu pri riešení podnetu.
13. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, dovoľte nám informovať Vás, že mesto Dubnica nad Váhom naďalej pracuje na príprave komplexného projektu na rekonštrukciu verejného osvetlenia. Momentálne preto samospráva nebude dopĺňať verejné osvetlenie jednotlivo, nakoľko by šlo o nekoncepčné a nehospodárne riešenie. Dreviny, ktoré clonili existujúce osvetlenie, boli upravené. Ďakujeme za porozumenie a trpezlivosť. S úctou
Kto? Technické služby mesta TSM Dubnica nad Váhom, s. r. o.
Kedy? Vyriešené

Ing. Dana Mutalová, referát správy majetku mesta

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania