Bottova-stavby a budovy-zlý stav budovy

Zodpovednosť za riešenie: Dubnica nad Váhom

V riešení
meno
Emma 05. augusta 2019

Dobry deň
Prosim Vas zacnite uz nieco robit s tou farmou... myslim ze viete o koho ide a netreba presne menovat

06. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Mesto v danej veci dlhodobo koná a o stanovisko som požiadal zodpovednú osobu.
08. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme, že ste sa s Vaším podnetom na nás obrátili. Otázkou chovu zvierat v blízkosti Vážskeho kanála sa mesto intenzívne zaoberá. Prvé konkrétne kroky mesta sa už podarili a smerujú k vyriešeniu tohto dlhotrvajúceho problému. V mesiaci júl sa uskutočnilo stretnutie primátora mesta Petra Wolfa s vlastníkmi priľahlých domov na Bottovej ulici, na ktorom primátor prítomných informoval o postupe mesta pri riešení tohto problému. Farma sa nachádza na pozemkoch, ktoré nie sú vo vlastníctve mesta, ale vo vlastníctve viacerých súkromných majiteľov. V tejto súvislosti mesto spolupracuje s vlastníkmi dotknutých pozemkov a poskytlo im právny servis pre ukončenie nájomných zmlúv na chovom zabraté pozemky. Po uplynutí výpovedných lehôt mesto spoločne s vlastníkmi pozemkov pristúpi k ďalším právnym krokom smerujúcim k odstráneniu tohto nežiaduceho stavu. Pre úplnosť informácie zdôrazňujeme, že vlastníkom pozemkov, na ktorých sa uvedená farma nachádza, nie je mesto ale súkromné osoby.
Kto? Právne oddelenie Mestského úradu v Dubnici nad Váhom
Kedy? Do konca roka 2019

Juraj Džima, Právne oddelenie Mestského úradu v Dubnici nad Váhom
05. september 2019

Miro Štercl

Bottova a okolie, aj tak sa po tie roky držíte statočne. Že este niekomu nepraskli nervy...
14. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, dovoľte nám opäť po čase informovať Vás, že všetky zvieratá boli z predmetného chovu odvezené. Časť zvierat si odviezol po krokoch podniknutých zo strany mesta v kooperácii s vlastníkmi pozemkov majiteľ farmy ešte v septembri 2019, ostatné zvieratá, približne 50 ks ošípaných, z farmy odviezla v decembri 2019 Štátna potravinová a veterinárna správa. Vzhľadom na veľký záujem o túto tému zo strany verejnosti sme na webe mesta publikovali tlačovú správu, v ktorej si môžete prečítať všetky podrobnosti: https://bit.ly/2tSFIRY.

V tomto čase sa teda na farme už nenachádzajú žiadne zvieratá, ďalším krokom je vypratanie pozemkov. V súčasnej dobe je podaná žaloba o vypratanie dotknutých nehnuteľností na Okresnom súde Trenčín. V prípade, že súd rozhodne o vyprataní a povinný dobrovoľne nesplní, čo mu ukladá vykonateľné rozhodnutie, oprávnený môže podať návrh na vykonanie exekúcie.

Čoskoro by tak po farme na sídlisku Za traťou už nemali svedčiť ani neestetické pozemky a zvyšky chovu.

Ďakujeme za porozumenie.
Kto? Právne oddelenie Mestského úradu v Dubnici nad Váhom
Kedy? Prvá polovica roku 2020

Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta
07. september 2020

Vladimír Ronec

Overenie stavu podnetu - podnet zatiaľ nebol vyriešený Ako to prosím vyzerá s úpravou/uprataním pozemku? Vďaka.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.