Nad kostolom-chodník-znečistený

Zodpovednosť za riešenie: Dubnica nad Váhom

Vyriešený
meno
Michal Mazánik 05. augusta 2019

Dobrý deň,

prosím o vyčistenie chodníka a úpravu priľahlej zelene (ide o chodník od garáží na Centrume I ku kostolu). Najmä zo strany od svahu okraje zarastajú a do chodníka prečnieva aj okolitý porast (viď. foto).

Rád by som poprosil aj o odstránenie skládky kompostu za živým plotom, ktorá produkuje značný zápach.

Vopred ďakujem.

Michal Mazánik

08. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Zodpovedná osoba vykonala obhliadku a určí postup a spôsob riešenia.
Kto? Oddelenie všeobecnej vnútornej správy - správa majetku a pozemkov a Životné prostredie - ochrana prírody a správy mestskej zelene.
Kedy? v mesiaci august 2019
13. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, p. Mazánik, ešte raz ďakujeme za Váš podnet. Postrek na chodníku od garáží až po kostol bol urobený v pondelok 12. 8. 2019. Doba pôsobenia je približne 7 dní, po uvedenej lehote pôjdeme skontrolovať výsledok. Oddelenie životného prostredia zadalo dodávateľovi požiadavku na orez prečnievajúceho porastu. Likvidácia skládky odpadu je v riešení, o priebehu Vás budeme informovať.
Kto? životné prostredie - ochrana prírody a správy mestskej zelene.
Kedy? august - september 2019

Dana Mutalová, odborná referentka správy majetku
13. august 2019

Michal Mazánik

Ďakujem za odpovede a ochotu pri riešení.
16. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, pán Mazánik, dreviny zasahujúce do chodníka mesto orezalo. Skládka bioodpadu je však dlhodobá záležitosť. Doteraz sme odstránili sme stavebný odpad, ktorý sa na mieste nachádzal a časť bioodpadu. Avšak aj pri včerajšej (15. 8. 2019) kontrole bolo zistené, že na miesto opäť niekto naviezol konáre. Tento problém budeme riešiť cestou Mestskej polície. Ďakujeme za porozumenie.
Kto? Referát životného prostredia
Kedy? Do konca roka 2019

Daniela Gašparová, odborný referent ochrany prírody a správy mestskej zelene
05. september 2019

Miro Štercl

Tam to vyzerá byť obľúbené miesto, kam z rodinných domov vozia bioodpad a nielen ten. Kompostéry nič?
05. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ešte raz Vám ďakujeme za Váš záujem. Do predmetnej lokality bola umiestnená mestskou políciou fotopasca. Na základe identifikácie vinníkov bola už viacerým z nich udelená bloková pokuta. V prípade záujmu si obyvatelia rodinných domov môžu na MsÚ bezplatne požiadať o pridelenie kompostera, rovnako tak je bioodpad možné po celý rok bezplatne odovzdať na mestskom kompostovisku. V tomto prípade je to teda opätovne o osobnej disciplíne obyvateľov mesta, aby neznečisťovali svoje okolie odpadom, ktorý môžu bezplatne odovzdať. Ako mesto však budeme robiť všetko preto, aby sa takéto situácie neopakovali. Ďakujeme za porozumenie. Daniela Gašparová
Kto? Referát životného prostredia
Kedy? september 2019

Daniela Gašparová

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania