Hasičská-strom-neorezaný

Zodpovednosť za riešenie: Dubnica nad Váhom

Vyriešený

Zdravim, tento podnet podavam v mene Pivarne u Janka Veteranka ale aj v mojom ako občana, nakolko tento strom sposobuje hned 2 problemy. Jeden je ze strom zasahuje do chodníka a pri mojich 190cm ho musim obchadzat po ceste a vedenie zmienenho podniku ma problem s padajucim "pelom" a listami. Udajne sa im zakaznici sťažujú na to. Pada im to do poharov, etc. Niesom dendrolog, ale udajne ide o vrbu babylonsku. Idealne by bolo uplne vypilenie a mozno vysadenie inej, vhodnejsej rastliny. Dakujem

20. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Zodpovedná osoba vykoná obhliadku a určí postup a spôsob riešenia podnetu.
Kto? Životné prostredie - ochrana prírody a správy mestskej zelene
Kedy? 3. štvrťrok

Ing. Milan Dohnanský, oddelenie všeobecnej vnútornej správy
10. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, pán Kováčik, ešte raz Vám ďakujeme za Váš podnet a záujem. Predmetná drevina sa nenachádza na pozemku mesta, ale na pozemku spoločnosti TOP-CLASS, spol. s. r. o. Mesto preto v záujme rýchlejšieho vyriešenia situácie oslovilo konateľa spoločnosti s výzvou na úpravu predmetnej dreviny. Na drevine boli zo strany majiteľa pozemku upravené podchodné výšky, taktiež bol orezaný z hľadiska umiestnenia dopravnej značky. Majiteľ do budúcnosti plánuje orezať časť hrubých konárov od chodníka. Výrub dreviny by bol v tomto prípade neadekvátnym zásahom. Ďakujeme za porozumenie. S úctou
Kto? Referát životného prostredia
Kedy? september 2019

Daniela Gašparová
10. september 2019

Peter Kovacik

Zdravim. Dakujem za poriesenie. Mohol by som prosim este jednu otazocku? Preco je vyrub neadekvatny? Nepride mi to ako povodny druh adekvatny pre tuto oblast. (chapem ze umyselne vysadeny, avsak preco sa v DCA pouziva tato drevina?)
19. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
výrub drevín sa vykonáva v zmysle Zákona 543/2002 Z.z. o ochrane prírody a krajiny. Žiadosť na vydanie súhlasu na výrub dreviny musí, okrem iného, obsahovať odôvodnenenie. Predmetná drevina - vŕba, je pomerne mladá v dobrom zdravotnom stave, neohrozuje obyvateľov. Konkrétne v tomto priestore vytvára v horúcich letných dňoch príjemný tieň a ochladzuje vzduch. Tento druh drevín má na Slovensku svoju históriu. Už v minulosti sa vŕby sadili pri obydliach, aj pri potokoch... Z uvedených dôvodov nie je príčina strom vyrúbať, ale stačí keď sa oreže tak, aby neprekážal.
S úctou
Kto? Životné prostredie - ochrana prírody a správy mestskej zelene

Daniela Gašparová

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania