Kollárova-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Dubnica nad Váhom

Uzavretý
meno
Michal Mazánik 28. decembra 2019

Dobrý deň,

prosím o riešenie nebezpečnej situácie, ktorá vzniká vplyvom parkovania na Kollárovej ulici, pri prechode za panelákom 1307. Chápem, že miest je nedostatok, ale takéto parkovanie, ktoré výrazne obmedzuje rozhľadové pomery vodičov aj chodcov na prechode (kadiaľ chodia deti do školy), považujem za neprípustné.

Je možné zabezpečiť častejšie kontroly zo strany MsP na takéto parkovanie? Prípadne vyznačiť žltú čiaru aspoň v dĺžke 5 metrov po oboch stranách prechodu?

Verím, že Mesto Dubnica bude bezpečnosti chodcov venovať náležitú pozornosť. Ďakujem za ochotu.

30. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Zodpovedná osoba preverí Váš podnet a určí ďalší postup mesta.
Kto? Mestská polícia
Kedy? 2 týždne
07. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, opätovne Vám ďakujeme za zaslanie podnetu. Státie a zastavenie vozidla vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred priechodom pre chodcov je zakázané. V prípade zistenia porušenia tohto zákazu bude mestská polícia vec riešiť. Taktiež žiadame občanov, pokiaľ sa stretnú s takýmto alebo obdobným porušením zákazu zastavenia a státia, aby vec telefonicky oznámili na Mestskú políciu Dubnica nad Váhom na čísle 159.
Kto? Mestská polícia Dubnica nad Váhom
Kedy? Priebežne

Mgr. Peter Kubica, zástupca náčelníka MsP
08. január 2020

Vojtech

To iste pod hajom pri novom kostole a nie len tam. kazdopadne tam prichadza k ohrozeniu ludi a vsetkych ucastnikov premavky dennodenne kedze tam snad 3-4 metre od prechodu parkuje bud osobne auto alebo pravidelne dodavka kurieskej sluzby (aj prave v moment pisania tohto prispevku). Vznikaju tam naozaj krasne situacia ked ide clovek zo smeru učka k hasicom a musi ist autom do protismeru lebo vam v pruhu a pri priechode parkuju auta, vlastne v celej linii nehovoriac o tom, ked tam vybehne chodec, nehovoriac o tom, ked idete zo sidliska pod hajom smerom od bytove druzstva a chcete sa na tuto hlavnu cestu napojit a smerom na ucko nemate vyhlad lebo ved stoji tam dodavka a osobne auta + tam drviva vacsina parkuje v celej dlzke v opacnom smere jazdy, co pokial viem je taktiez porusenie zakona, taktiez su tam zakazove znacky na xy usekoch az smerom na garaze pri ucku pri odbocke na družstvo... takze k porusovaniu zakona a jeho prehliadaniu dochadza sustavne, co vyzera byt bohuzial v nasom meste zvykom...
11. január 2020

Michal Mazánik

Máte pravdu, ale asi jediné riešenie je volať MsP, pretože inak sa zrejme niektorí vodiči predpisy nenaučia rešpektovať (dopravné značky im asi nestačia). Takéto problémy sú samozrejme v takmer všetkých aspoň trochu väčších mestách. Chápem, že parkovacích miest je málo, ale bezpečnosť musí mať vyššiu prioritu, ako "pohodlné" parkovanie....

Michal

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania