Kollárova-kôš-nevhodne umiestnený

Zodpovednosť za riešenie: Dubnica nad Váhom

V riešení
meno
Michal Mazánik 12. apríla 2020

Dobrý deň,

prosím o prehodnotenie umiestnenia smetných nádob na ul. Kollárova, pri dome 1309. Koše na odpad sú umiestnené v jazdnom pruhu! Toto riešenie, na pomerne frekventovanej obojsmernej ulici, po ktorej naviac jazdí aj verejná doprava, považujem za veľmi nevhodné.

Navrhol by som nádoby premiestniť buď na voľnú trávnatú plochu pri bočnej stene uvedeného domu, prípadne na parkovisko na úkor jednoho miesta.

Chápem, že dopravná situácia na tejto ulici je náročná, no súčasné riešenie je skutočne nevhodné.

Ďakujem za ochotu pri riešení.

Michal Mazánik

14. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Zodpovedná osoba preverí Váš podnet a určí ďalší postup mesta.
Kto? Životné prostredie - ochrana prírody a správy mestskej zelene
Kedy? 2 týždne
02. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Dovoľte nám informovať Vás, že mesto smetné nádoby nemôže umiestniť na trávnatú plochu, pretože by spôsobovali problémy pri kosení i samotnom vývoze. Mesto plánuje postupné vybudovanie polopodzemných stojísk, takže problémy, ktoré menujete, postupne eliminujeme. Mesto sa chce rovnako vyhnúť aj zaberaniu parkovacích plôch, ktorých je vzhľadom na veľké množstvo vozidiel nedostatok. Preto kým bude aj v tejto lokalite vybudované polopodzemné stojisko, mesto pristúpi k otočeniu smetných nádob tak, aby ľudia nemuseli vstupovať na cestnú komunikáciu pri vysýpaní smetí. Ďakujeme za porozumenie. S úctou
Kto? Referát životného prostredia
Kedy? Júl 2020

Mgr. Janka Beniaková, referát životného prostredia

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania