Partizánska-parkovanie-chýbajúce miesta

Zodpovednosť za riešenie: Dubnica nad Váhom

Uzavretý
meno
jaroslav 27. mája 2020

Panelák 1285 je uzlom pre návštevníkov obchodného centra Lidl, mestskej polikliniky a aj strednej priemyselnej školy. Keď nezaparkujem vo večerných hodinách pre nedostatok miesta je celkom pochopiteľné, ale že je tak aj v priebehu dňa to už jednoduché na pochopenie pre mňa nie je. Častokrát sú tu autá s rôznymi EČV, prípadne je vidieť ľudí odchádzajúcich zo zaparkovaných áut rôznymi smermi. Nebolo by možné osadiť parkoviská značkami, ktoré by oznamovali pre koho sú parkovacie miesta určené? Či už aj za nejaký ročný (symbolický) poplatok? Lidl si svoje parkovisko chráni pred nami, prečo my nemôžeme byť chránení pred návštevníkmi iných častí ako sú naše príbytky?

27. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Zodpovedná osoba preverí Váš podnet a určí ďalší postup mesta.
Kto? Oddelenie všeobecnej vnútornej správy - doprava
Kedy? 1 mesiac

Ing. Milan Dohnanský
02. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, dovoľte nám informovať Vás, že státie motorových vozidiel na verejnom priestranstve, resp. na parkoviskách, nie je nijako obmedzené okrem stojísk pre osoby s ŤZP. Na verejnom priestranstve môžu teda stáť motorové vozidlá bez časového obmedzenia za predpokladu, že motorové vozidlo má platnú EK a STK. Osadenie dopravného značenia "parkovanie vyhradené pre obytný dom" aj za poplatok by bolo za súčasnej platnej legislatívy protizákonné. Mesto nemá v súčasnosti zavedenú platenú parkovaciu politiku, no vedenie mesta vníma a aktívne pripravuje návrhy riešení komplikovanej situácie v oblasti statickej dopravy, ktorá sa týka viacerých sídlisk v našom meste. O riešeniach budeme postupne informovať, keď budú aktuálne. Ďakujeme za porozumenie. S úctou
S pozdravom
MF
RD
Kto? Referát dopravy
Kedy? Roky 2021 - 2022

Bc. Miroslav Faltejsek, referát dopravy
26. jún 2020

Katarína

Pri paneláku 1285 máme problém zaparkovať po celý deň. Parkujú tu podnikatelia a zamestnanci ,ktorí majú prevádzky v budove Orion a takisto nájomníci z tohto bytového komplexu.Majú tam podzemné parkovisko,lenže to by si museli zaplatiť.Parkovacie miesta sú obsadené týmito osobami po celý deň. Obyvatelia paneláku nemajú kde parkovať. Parkujú potom pri plote Zariadenia pre seniorov Dubina,kde sú autá vystavené riziku poškodenia. Napr.:odlomené stierače,spätné zrkadlá,poškriabaný lak, dokonca aj nabúrané auto a páchateľ neznámy. Chcem sa spýtať v mestách Trenčín, Nová Dubnica, Ilava sú osadené pri obytných domoch dopravné značenia "parkovanie vyhradené pre obytný dom" . Tam neplatí súčasná legislatíva?Tato situácia je už neúnosná pre obyvateľov 1285.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania