Nádražná-nevyužívané nástupište

Zodpovednosť za riešenie: Dubnica nad Váhom

Uzavretý

Dobrý deň, nemohlo by mesto využiť svoj vplyv v súvislosti so žiadosťou o odstránenie nepoužívaného nástupišťa na železničnej stanici? Ako dlho bude ešte tento chátrajúci skanzen bývalej stanice kaziť celkový dojem? Určite by pomohlo keby sa odstránil aspoň prístrešok so stĺpmi (priestory v podchode sa už zabezpečili)

10. júl 2020

Vladimír Ronec

Aktuálne prebieha kompletná likvidácia vlečky ZŤS, ku ktorej patrí aj toto nástupište. Stĺpy TV, osvetľovacie stožiare, koľaje, všetko ide preč. Žiaľ neviem, či sa to dotkne aj spomínaného tretieho nástupišťa, ale je to teraz určite ideálna šanca, zbaviť sa toho všetkého teraz.
16. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Zodpovedná osoba požiadala o stanovisko ŽSR k danej veci. O výsledku Vás budeme informovať.
Kto? Oddelenie všeobecnej vnútornej správy - správa majetku a pozemkov
Kedy? 2 týždne

Ing. Milan Dohnanský
02. september 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, radi by sme Vás informovali, že mesto Dubnica nad Váhom prijalo stanovisko od vlastníka, na ktorého podnet ďalej postupujeme. Spoločnosť podľa jej vyjadrenia zatiaľ neuvažuje o likvidácii nástupišťa. Nástupište bolo zatiaľ odburinené a bol na ňom vykonaný postrek. Ďakujeme za porozumenie. S úctou
Kto? Železnice Slovenskej republiky

Ing. Dana Mutalová, referát správy majetku
03. september 2020

Peter

Dobrý deň, ďakujem za sprostredkovanie odpovede. No vyjadrenie “zatiaľ neuvažuje o likvidácii nástupišťa” pokladám za veľmi nešťastné. Spomínané nástupište tam totiž už dávno nemalo byť. Žiadna stanica na hlavnej trati nemá takéto torzo spred rekonštrukcie. Možno sa tam ŽSR časom chystajú otvoriť detašované pracovisko Múzea dopravy v Bratislave, uvidíme...
05. september 2020

Vladimír Ronec

Nerád by som spochybňoval niektoré vyjadrenia. Ale pohyboval som sa tam dosť často, aby som skonštatoval, že výrok "nástupište bolo odburinené" je úplne mimo 🙄. Žiadna zmena.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania