Kosenie

Zodpovednosť za riešenie: Handlová

Vyriešený
meno
Marek 21. júna 2018

Dobrý deň. Žiadam o zváženie výpomoci pre suseda z parkovej ulice, ktorý sa každý týždeň stará z vlastnej vôle o mestský pozemok, ktorý kosieva na vlastné náklady. Myslím, že by bolo fér mu prispieť buď benzínom alebo finančnou čiastkou, ktoré sú vyhradené pre tieto účely. Po pravde si myslím, že si mesto zvyklo, že sa o jeho pozemky starajú cudzí ľudia. Sám o to nepožiada, ale mne to jedno nie je.. ďakujem za starostlivé a empatické posúdenie môjho podnetu.

21. jún 2018

Helena

Marek,to čo robí sused je stará škola, nemôže sa pozerať na to ..z malého dôchodku kúpi benzín,pokosi,, nevládze ako za mlada,ale urobí, nezištne.Pozrite pred domami mladých ľudí,aj keď majú čas,neurobia nič,myslia si,že niekto príde a urobí.. žiaľ.Stale je to len o vzťahu k okoliu.Chodte hore na rybník, rybári robia brigády, čistia,prídu ľudia na autách.. opekať si.. všetko nechajú v ohnisku,plechovky, fľaše.My tiež bývame v dome,kosime okolo seba koľko vladzeme.. žiaľ nedá sa nám viac čistiť okolie.Dane platíme poctivo, podmienky na bývanie ako druhí oveľa horšie... Keď boli Technické služby.. stíhali..mesto vyzeralo inak,lebo každý bol na niečo určený,chodil s furikom po meste jeden ujo..teraz sú tam VPP,,koľko? načo? každý deň?Iné ulice .. vedľajšie samy odpad..prečo nejdú aj mimo centra? parkovisko pri Jednote..ako poukázal občan?Je to všetko o riadení mesta,aby sa plnilo čo aj hovorí,...z Handlovej sa stáva mesto duchov..dediny okolo rozkvitaju,keď idete do Prievidze.. Ráztočno.... všade pokosene, čisto.Je dobré že ste napísal o tomto pánovi, mesto mu nič nedá za to,ale je pekné že ste o ňom vy napísal sem,ľudia si to budú všímať...pekný skutok
25. jún 2018

Odpoveď samosprávy

Prajeme dobrý deň,
začiatkom mája sa v Handlovej začalo s prvou z troch plánovaných kosieb verejných priestranstiev. Informovali sme, že klimatické podmienky posunuli plánované termíny kosieb a samospráva v spolupráci so správcom verejnej zelene HATER-HANDLOVÁ spol. s r.o. požiadali obyvateľov o trpezlivosť a spoluprácu.

Do posunu plánovaných termínov vstupuje aj nižší počet aktivačných pracovníkov a koscov. Rozloha trávnatých porastov, ktoré sú v správe mesta, resp. jeho organizácie, je 33 ha. V súčasnej dobe počet aktivačných pracovník klesol o 55% oproti minulému roku. Bohužiaľ záujem o prácu koscov nebol taký, ako by bolo potrebné. (Nezamestnanosť v našom regióne je približne 4%, čo je veľmi potešujúce, avšak je problematické nájsť pracovnú silu).

Spoločnosť HATER-HANDLOVÁ, spol. s r.o. v apríli t.r. zverejnila inzerciu, v ktorej hľadala koscov - sezónnych pracovníkov na kosenie. Ponuka stále platí. Práca kosca je na hlavný pracovný pomer v jednosmennej prevádzke od 06:00 h do 15:00 h s mesačnou mzdou 520,- Eur s tým, že zamestnancovi bude poskytnuté pracovné oblečenie, obuv a stravné lístky. Vyššie spomínané klimatické zmeny priniesli potrebu zvýšiť počet zamestnancov, ktorí budú vykonávať túto činnosť. Handlovská samospráva žiada tých, ktorí majú záujem pomôcť, aby kontaktovali obratom spoločnosť HATER-HANDLOVÁ, spol. s r.o. na tel. č. 046/5477 004. Práca koscov nie je jednoduchá, preto sa vyžaduje dobrá fyzická kondícia a ochota pracovať.

Handlovská samospráva pridáva ponuku spolupráce pre všetkých obyvateľov. Kosenie verejných priestranstiev na pozemkoch mesta je jeho kompetenciou, ale pomôcť môžeme všetci. V prípade, že sa nájdu obyvatelia, ktorí v rámci svojej dobrovoľnej aktivity prispejú ku koseniu, mesto ako malé poďakovanie dobrovoľníkom venuje tričko mesta Handlová.

Informujte samosprávu mesta s uvedením lokality, kde svoju dobrovoľnícku činnosť vykonávate, ako a prečo zasahuje do vášho pohodlia, na handlova@handlova.sk, 046 519 25 36 (39), 0908 342 616, aby mesto mohlo zabezpečiť odvoz takto pokosenej trávy a poďakovať sa malou pozornosťou. Samospráva a správca verejnej zelene ďakujú vopred za spoluprácu.
Harmonogram kosenia v meste Handlová nájdete v aktuálnom ozname po kliknutí sem.
Toľko ku kosbe všeobecne.

Ďakujeme za Váš podnet, budeme vďační, ak nám na vyššie uvedené kontakty dáte vedieť komu môže samospráva venovať malé poďakovanie za kosenie v podobe trička.
S pozdravom

Mgr. Jana Paulínyová, odd. komunikácie MsÚ

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania