Mierové námestie-kanalizácia-upchatá

Zodpovednosť za riešenie: Handlová

Neriešený
meno
Milam 26. augusta 2020

Kanalizácia upchatá po každom daždi, komunikácia znečistená vrstvou blata do 10 cm. Problém neriešený dlhodobo. Žiadame o urýchlené riešenie problému. Obec nech zabezpečuje údržbu a správu miestnych komunikácií tak, ako jej to určuje zákon o OZ a iné právne normy, pokiaľ sa tam niečo nestane. Nielen nasledky - vyčistenie komunikácie ale riešenie príčin problému a opravy komunikácie, ktorá je veľmi frekventovaná. Poprosíme o zverejnenie plánu opráv komunikácií na rok 2020.

31. august 2020

Marian

Zdravim. V prvom rade, Handlova nieje obec, ale mesto. Statut mesta ziskala v roku 1960. A co sa tyka toho znecistenia cesty... Viem dobre o com pisete. Ide hlavne o zeminu, strk a podobny material. Myslim, ze v tomto pripade mesto nema vela moznosti, ako tomu zabranit, aby sa tato cesta pravidelne nespinila. Deje sa tak hlavne po silnejsich dazdoch, kedy dochadza k tomu, ze voda naplavuje tento material na spominu komunikaciu, ktory je v podstate sucastou cesty na prilahle zahradky nad garazami. Cesta ma dost velke stupanie a zabranit tomu, aby sa to nedialo je viac menej nemozne. To by muselo mesto urobit asfaltovu cestu na zahradky, co je samozrejme nerealne. A aj to neviem, ci by to dostatocne pomohlo.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.