Parkovanie pred N-centrom

Zodpovednosť za riešenie: Hlohovec

Neriešený
meno
Katarina Hlbocanova 31. júla 2015

Chcela by som poziadat kompetentnych, aby pred N-centrom (prip. aj pred Allianzom) "uvolnili" parkovacie miesta pre beznych obcanov. Teraz sa tam doobeda nesmie parkovat/stat (iba zasobovacie vozidla). V N-centre je niekolko ambulancii a ked potrebujete doviezt niekoho, komu sa tazsie chodi alebo cloveka, kt. kvoli chorobe nevladze prejst dlhsiu trasu, nemozete zastavit rovno pred ambulanciou (prip. tam postat 30-40 minut), co je podla mna absurdne. Pred kazdym zdravotnickym zariadenim predsa musia byt miesta na parkovanie. Dakujem.

04. august 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň!
Ďakujeme za váš podnet. Bude témou rokovania na zasadnutí komisie územného plánovania, regionálneho rozvoja, dopravy a životného prostredia MsZ mesta Hlohovec v mesiaci september.
V prípade odporúčania komisie bude spracovaný návrh na zmenu v jestvujúcom trvalom dopravnom značení na ceste II/507 a tento bude zaslaný na vyjadrenie Okresnému úradu – odb. cestnej dopravy a pozemných komunikácií Trnava, ktorý na základe súhlasu Okresného riaditeľstva policajného zboru - Okresného dopravného inšpektorátu Trnava môže vydať určenie na použitie trvalého dopravného značenia. Správcom komunikácie totiž nie je Mesto Hlohovec, ale Trnavský samosprávny kraj.
Faktom tiež je, že budova N-centra nie je majetkom mesta a nemáme kompetenciu zasahovať do ich záležitostí. Podľa nášho názoru bolo chybou už to, že budova bola skolaudovaná bez prislúchajúceho počtu parkovacích miest. Toto však už v tejto chvíli nie je riešiteľná záležitosť. Týka sa to samozrejme aj mnohých iných budov na území mesta, kde sídlia lekári a v okolí ktorých je problém s parkovaním.


Zuzana Hrinková Siebenstichová
Referentka pre komunikáciu a vonkajšie vzťahy
07. február 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
aktualizujem riešenie problému:
Mesto Hlohovec v najbližších mesiacoch vypracuje návrh na zmenu v jestvujúcom dopravnom značení a po odsúhlasení príslušnými orgánmi zabezpečí jeho osadenie.

Zuzana Hrinková Siebenstichová
Referentka pre komunikáciu, vonkajšie vzťahy a propagáciu, MsÚ Hlohovec

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania