Predvolebne plagaty mimo oficialnych ploch

Zodpovednosť za riešenie: Hlohovec

Vyriešený

Zaslal: Volic, 25. októbra 2017

Chapem, ze idu volby, ale prave ti, co kandiduju, by mali poznat zakon 346/1990 a VZN mesta Hlohovec, kde sa hovori o umiestnovani plagatov a inych nosicov na verejnych priestranstvach. Dnes zaplavili ulice plagaty pani Magulicovej (ta ich ma polepene po autobusovych zastavkach, elektromerovych skriniach a pod.), ale rovnako su nalepene aj plagaty inych kandidatov na verejnych plochach. Ziadam preverit, ci si za umiestnenie na tychto verejnych plochach, patriacich pod MsKC, zaplatili.

26. október 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
váš podnet sme postúpili na riešenie Mestskej polícii Hlohovec.
Príslušníci MsP dnes predvolali vami spomínanú pani na vypočutie. Volebné plagáty sú aktuálne postupne odstraňované.


Zuzana Hrinková Siebenstichová
Referentka pre komunikáciu, vonkajšie vzťahy a propagáciu, MsÚ Hlohovec
01. marec 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
aktualizujem riešenie podnetu. Nelegálne plagáty boli postupne odstránené. Mestská polícia zdokumentovala podozrenia z priestupkov porušením ustanovenia § 46 zákona 372/1990 Zb. o priestupkoch s poukazom na porušenie VZN mesta Hlohovec č. 147/2015 čl. 3 ods.3 a požiadala dotknuté osoby o podanie vysvetlenia s výzvou na ich odstránenie.

Lucia Hausknechtová
Referentka pre komunikáciu, vonkajšie vzťahy a propagáciu, MsÚ Hlohovec

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.