Umiestnenie dopravného zrkadla na križovatke Rázusová-Bernolákov

Zodpovednosť za riešenie: Hlohovec

V riešení
meno
Zuzana Vavrová 16. januára 2018

Z dôvodu zabránenia vážných dopravných nehôd, prosím o umiestnenie dopravného zrkadla na križovatke Bernoláková-Rázusová. Ak idete po ulici Rázusovej a prídete pri križovatku, je obtiažne uvidieť auto alebo cyklistu, ktorý ide z vrchu po Bernolákovej ulici smerom dolu. Pred križovatkou na Bernolákovej ulici po ľavej strane sú odparkované každodenne autá tak, že zabraňujú výhľadu vodičom, ktorí idú z Rázusovej ulici a pokračujú rovno alebo odbočujú do ľava na jednosmernú ulici Bernolákovú. Autá musia takmer výjsť až do prostriedku cesty, aby videli čo prichádza z pravej strany po Bernolákovej ulici. Už v minulosti tam bolo dosť dopravných nehôd a v rámci predchádzania je určite vhodné umiestniť dopravné zrkadlo tak ako je uvedené v prílohe č. 1. Vodiči by boli nadšení takýmto riešením.

16. január 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Budeme sa ním zaoberať a o ďalších krokoch v tejto veci vás budeme informovať.

Zuzana Hrinková Siebenstichová
Referentka pre komunikáciu, vonkajšie vzťahy a propagáciu, MsÚ Hlohovec
19. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podnetom sa zaoberal Odbor dopravy a technickej infraštruktúry MsÚ Hlohovec, ktorý vo februári tohto roka dal osadiť zrkadlá spolu s iným dopravným značením, ktoré pomôžu vyriešiť nepriaznivú dopravnú situáciu.

Lucia Hausknechtová
Referentka pre komunikáciu, vonkajšie vzťahy a propagáciu, MsÚ Hlohovec
22. máj 2018

Zuzana Vavrová

Ďakujem za riešenie môjho podnetu, ale mám pripomienku: Zrkadlo, tak ako vidieť na obrázku pred žltým domom, ja veľmi malé, pretože ulica Bernoláková je veľmí dlhá a veľmi slabo je vidieť prichádzajúce autá z vrchu. Bolo by vhodné toto jedno zrkadlo vymeniť za väčšie a vtedy by úplne spĺňalo dôvod, prečo tam bolo umiestnené. Samozrejme som sa pýtala viacerých, a oni majú ten istý názor, že treba väčšie zrkadlo, pre lepšiu viditeľnosť.
Ďakujem za vyriešenie uvedeného dotazu.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.