Radnica v tme

Zodpovednosť za riešenie: Kežmarok

Vyriešený
meno
Odkazprestarostu.sk 02. júla 2012

Radnica je urcite v Kezmarku najznamejsou budovou, ktora mesto reprezentuje a svojou polohou zaujme iste kazdeho. Po poslednej rekonstrukcii dostala osvetlenie ktore v tom case mohli ludia vidiet len v Sp. Sobote a v Kezmarku. Ziarovo cervena od zeme po chladne modru na medenej vezi. Postupne sa vsak kazdym rokom zhasinalo svetlo za svetlom a dnes neosvetluje v noci radnicu NIC -okrem ´´lampoveho susosia´´ pred vchodom do radnice, stlpov spominaneho osvetlenia za radnicou a svetiel v chodnikoch.
Moja otazka znie: kedy bude radnica opat osvetlena tak, ako po rekonstrukcii ako sa na Kezmarok patri ( i ked len do polnoci) alebo popri financovani vsetkeho mozneho sa v Kezmarku na nocne osvetlenie radnice a inych dominant v meste opat peniaze nenajdu s vyhovorkou na financnu krizu?

03. júl 2012

Milan

Tak to je fakt pravda, clovek ani nevie ze tam vecer stoji. Na kotolne, sportove haly, jazdecke preteky, auta pre policajtov, a platenie ludi na aktivacnych pracach, ktori postavaju cele doobedie pri metlach a lopatach a za nimi pomaly nic nevidiet - na to vsetko sa peniaze vzdy najdu!
Jedna sluzobna cesta do partnerskeho mesta (ktora i tak nic KK neprinesie) a peniaze by sa na 365 dni svietenia nasli.
03. júl 2012

janca

Nesuhlasim s tym, ze by radnica bola najznamejsou budovou v Kežmarku. A čo taký hrad, "červený" alebo drevený kostol , ktorý je aj v Unescu? Ale myslím, si že momentálne naozaj sú dôležitejšie miesta na investície než osvetlenie. Veď večer po meste chodí minimum ľudí, tak pre koho by to svietilo? Turisti sa tadiaľ prechádzajú zväčša cez deň. To je môj názor na vec...
04. júl 2012

Milan

Uz by ma len zaujimalo, kto chodi vecer k hradu, cervenemu a drevenemu kostolu? Nemal by som nic proti, keby sa investovalo tak, aby to bolo aj vidiet, ale nie tak, ze uz aj Sp.Bela vyzera a investuje viac a lepsie ako Kezmarok. Tento rok su vyssie dane a poplatky no mesto vyzera po 6 mesiacoch desivo!
06. júl 2012

Odpoveď samosprávy

Bodové osvetlenie v dlažbe okolo Radnice pre závažnú technickú poruchu je nefunkčné a vyžaduje úplnú výmenu čo môže byť finančne náročné a v súčasnej ekonomickej situácii, vzhľadom na iné priority, nerealizovateľné.
Po oprave časti bodového osvetlenia v termíne do 13.7. 2012 bude osvetlená veže Radnice.


L.Faix, prednosta MsÚ
06. júl 2012

Marek K.

Verím tomu, že aspon s tou vežou si naši radni dajú záležať.
ps: a bude svietiť dlhšie ako len počas EĽRA.
Rád sa nechám prekvapiť.
17. júl 2012

Eduard Godala

Keby aktivačný aspoň čo sa týka tých čo robia na sídlisku Juh stáli ako spomínate asi by nebolo vôbec pokosené a určite by tam bol Lunik 9 prinajmenšom ,a čo sa týka platenia aktivačných tak mesto ich neplatí ale úrad práce,Prečo sa nepoukazuje na tých čo robia neporiadok ale na tých čo sa snažia podla svojich schopnosti a možnosti ten poriadok ako tak urobiť,?
22. júl 2012

Odkaz pre starostu - Kežmarok

V súčasnosti je osvetlená západná časť veže (2 reflektormi nainštalovanými na streche radnice) a južná stena (reflektorom zabudovaným v zemi).
22. júl 2012

Odkaz pre starostu - Kežmarok

A svieti už znovu aj lampáš v ruke drevenej sochy hlásnika na balkóne veže.
22. júl 2012

Odkaz pre starostu - Kežmarok

Ste spokojní s takýmto riešením podnetu? Dajte nám vedieť. My podnet dávame medzi vyriešené, vy však môžete o osvetlení pamiatok v meste diskutovať aj naďalej na našom portáli.
22. júl 2012

Odkazprestarostu.sk

Ste spokojní s takýmto riešením podnetu? Dajte nám vedieť. My podnet dávame medzi vyriešené, vy však môžete o osvetlení pamiatok v meste diskutovať aj naďalej na našom portáli.
09. apríl 2013

Stano Čajka

Stano:Pan Milan keby ste prispeli toľko na osvetlenie ako ja na jazdecke preteky, tak by ta radnica bola osvetlena aj cez deň.
09. apríl 2013

Stano Čajka

Stano:Pan Milan keby ste prispeli toľko na osvetlenie ako ja na jazdecke preteky, tak by ta radnica bola osvetlena aj cez deň.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania