Kam s pneumatikami?

Zodpovednosť za riešenie: Kežmarok

Vyriešený

Zaslal: Anonymný užívateľ, 18. októbra 2016

Chcem sa opytat kam maju obcania odovzdavat pneumatiky. Zberny dvor ich neberie a v pneuservise ma poslali prec. A dnes rano som toto nasiel hodene v potoku...

19. október 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v zmysle súčasného platného zákona o odpadoch je povinnosťou predajcu, dovozcu alebo pneuservisu pneumatiky likvidovať. Títo sú povinní ich aj od občana zobrať.
V prípade ďalších problémov odporúčame kontaktovať Okresný úrad v Kežmarku, odbor starostlivosti o životné prostredie, štátnu správu v odpadovom hospodárstve, ktorý je kompetentný túto záležitosť riešiť.
S úctou,

Ing. Zuzana Šlosárová, komunikačný manažér
22. máj 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň želám,
platná legislatíva vymedzuje, že opotrebované pneumatiky sú povinné prevziať pneuservisy a predajcovia pneumatík.
Výbornou správou pre Kežmarčanov je, že od 1.5.2017 môžu v súlade so zák. č. 90/2017 Z.z.doniesť opotrebované pneumatiky aj na Zberný dvor, Poľná 1, Kežmarok.
S úctou,




Ing. Zuzana Šlosárová, komunikačný manažér

Diskusia

Diskusia k podnetu bola uzatvorená.

Podnet bol archivovaný a diskusia k podnetu uzatvorená. Pokiaľ problém pretrváva, prípade sa rovnaký problém vyskytuje opakovane, prosíme Vás o jeho aktualizáciu, alebo opätovné nahlásenie.

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.