Rozkopaný chodník na Severnej ulici

Zodpovednosť za riešenie: Kežmarok

V riešení
meno
Katarína 04. júna 2019

Dobrý deň,
v roku 2018 malo dôjsť k revitalizácii vnútrobloku Sever a rekonštrukcii chodníkov. V júni 2019 máme chodníky na Severe v stave: fotka č. 3.
Kedy sa bude oprava realizovať?
Radová bytovka na sídlisku Sever (pri potoku) nemá od jej odovzdania upravený prístup k zadným vchodom. Obyvatelia využívajú len vyjazdené blato a po ňom by sa mal dostať domov občan so ZŤP, ktorý ma pri zadnom vchode prístup do výťahu. Po vybudovaní cyklochodníka sa však autom k zadnému vchodu nedostane. Tiež je v tomto mieste pohodený hrdzavý kovový prašiak, vybratý pri budovaní cyklochodníka.
Ďakujem

06. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet.
Verejné obstarávanie na revitalizáciu vnútrobloku je na II.ex ante kontrole na riadiacom orgáne. Až po ukončení kontroly môžeme pristúpiť k podpisu zmluvy s úspešným uchádzačom - dodávateľom stavby. Zatiaľ Vám termín revitalizácie sídliska oznámiť nevieme.
O podnete som informovala oddelenie príslušné oddelenie.
S úctou,

Ing. Zuzana Šlosárová, komunikačný manažér mesta Kežmarok
06. jún 2019

Katarína

Dobrý deň,
na oficiálnej stránke mesta Kežmarok v pláne rekonštrukcií je oprava chodníka na sídlisku Sever naplánovaná na rok 2018 v sume 94 241,88 Eur. Informácia bola uverejnená 14.9. 2017 a v roku 2019 nepoznáte termín opravy?
Prosím odpoveď aj na druhú časť mojej otázky: prístup k zadným vchodom radová bytovka Sever.
07. jún 2019

Katarína

V prílohe posielam mapu rekonštrukcií v Kežmarku na rok 2018.
03. február 2020

Odpoveď samosprávy

Revitalizácia vnútrobloku Sever je plánovaná v roku 2020. Cyklochodník bol obsypaný, úprava prístupu k zadnému vchodu bytového domu Severná 10, po dohode s vlastníkmi bytového domu, bude zrealizovaná vrámci údržby miestnych komunikácií v priebehu roka 2020.

Ing. Eva Kelbelová, odd. UPŽPSP MsÚ KK
03. február 2020

Katarína

Dobrý deň p. Kelbelová, ďakujem za odpoveď.
Úprava prístupu bude teda realizováná len pri zadnom vchode č. 10?
Prístup k ďaľším zadným vchodom v radovke už upravovaný nebude?
Terajší stav pre zvyšné zadné vchody je podľa Vás v poriadku?
Prečo teda takto nevyzerá prístup k radovke Pod lesom, Možiarska, Nižná brána,
Juh... atď?
03. február 2020

Katarína

Prístup chodcov k domovu na Severe.
05. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Vašu dodatočnú reakciu. Podnety riešime priebežne a ako ste možno zaregistrovali, na sídlisku Sever prebehli niektoré stavebné úpravy. Žiaľ, terajšia situácia nám nedovoľuje revitalizáciu celého sídliska. Každopádne chceme vždy nájsť riešenie prospešné pre mesto i jeho občanov. Vaše otázky prepošlem kompetentným na vyjadrenie a verím, že spoločne nájdeme nejaké riešenie. Ďakujem za pochopenie.

S pozdravom,

Mgr. Ondrej Miškovič
oddelenie komunikácie a propagácie mesta Kežmarok

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.