Túlavé mačky

Zodpovednosť za riešenie: Kežmarok

Vyriešený
meno
Jana 17. februára 2020

Dobrý deň,
už niekoľko rokov riešia obyvatelia mesta tzv. ferálne mačky. Keďže starostlivosť o túlavé zvieratá (nielen psov) by podľa zákona mala byť na pleciach samosprávy, chcem sa opýtať, ako a či má mesto Kežmarok zmapovanú a spracovanú problematiku ferálnych mačiek + ako môže konať obyvateľ/návštevník mesta, keď na území mesta nájde túlajúcu sa mačku, aj ako a či je riadený počet ferálnych mačiek na sídliskách a aké sú plány do budúcna, čo sa problematiky ferálnych mačiek na území nášho mesta týka. Za odpoveď vopred ďakujem.

17. február 2020

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za Váš podnet,
odpoveď príslušného oddelenia čoskoro zverejníme.

S pozdravom, Mgr. Ondrej Miškovič,
odd. komunikácie a propagácie Mesta Kežmarok

Mgr. Ondrej Miškovič, odd. komunikácie a propagácie Mesta Kežmarok
18. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mesto Kežmarok nemá podrobne zmapovanú a spracovanú problematiku ferálnych mačiek, ale v spolupráci s Útulkom Kežmarok ak sa mačky a samozrejme aj psy pohybujú voľne po okolí dlhodobo tak sú odchytávané a umiestňované v spomínanom útulku. Podľa skúseností z minulosti, nie je dobré odchytávať mačku, ak ju vidíme na danom mieste prvýkrát, keďže ide o túlavé zviera, ale pri opakovanom pohybe v rovnakej oblasti už veľakrát MsP zabezpečovala odchyt. Musíme tu vyzdvihnúť aj spoluprácu s Útulkom Kežmarok, ktorý príslušníkom MsP dovolil umiestňovať zatúlané zvieratá do svojich priestorov aj počas nočných hodín. Veľkým prínosom bolo aj zavedenie povinného čipovania psov, ktoré sa plánuje zaviesť aj pre mačky. Problém týchto túlavých zvierat však v značnej miere zapríčiňujú obyvatelia, svojím nerozvážnym zadovažovaním zvierat. Veľmi nápomocnou v tejto oblasti je aj webstránka: https://www.svps.sk/zvierata/rotz/form_odchyt.php. Prípadný nález túlavého zvieraťa môžete tiež nahlásiť na MsP alebo konzultovať s útulkom na t. č. 0904 346 806.

Verím, že zistené informácie sú dostačujúce a prípadný aj Váš návrh ako riešiť túto situáciu je vítaný. Ďakujeme za podnet.

S pozdravom,
Mgr. Ondrej Miškovič, referent oddelenia komunikácie a propagácie mesta Kežmarok.

Mgr. Ondrej Miškovič, referent oddelenia komunikácie a propagácie mesta Kežmarok
19. február 2020

Jana

Dobrý deň pán Mgr. Miškovič,

dovtedy, pokiaľ sa vyjadrím k iným témam spomenutým vo Vašej odpovedi, pokúsim sa upresniť svoju otázku týkajúcu sa feránych mačiek. Mala som na mysli, či sa mesto Kežmarok ako mesto pokrokové plánuje k problematike ferálnych mačiiek postaviť podobne ako iné mestá na Slovensku. Takých miest je viac, pre ilustráciu pripájam link aspoň na dve z nich :
https://mytrencin.sme.sk/c/22109171/tulave-macky-v-dubnici-nad-vahom-budu-kastrovat.html

Za doplnenie stanoviska mesta vopred ďakujem.
19. február 2020

Odpoveď samosprávy

Ďakujem za Vašu doplňujúcu otázku. Po zistení odpovede Vás budem kontaktovať. Prípadne mi môžete zavolať alebo sa osobne stretnúť v tejto veci. Vedeli by sme tak tento Váš podnet posunúť na komplexnejšie riešenie či vyjadrenie. Doterajšie riešenie ako i odpoveď bola konzultovaná s MsP a Útulkom Kežmarok. Pekný deň!

Mgr. Ondrej Miškovič, referent oddelenia komunikácie a propagácie mesta Kežmarok
19. február 2020

Jana

Dobrý deň, ak by to bolo reálne, kde Vám môžem zavolať ? Na stránke mesta som na Vás nenašla kontakt:

Oddelenie komunikácie a propagácie
Prečítať text
Pracovisko: Hlavné námestie 3, 060 01 Kežmarok ( budova KINO ISKRA)Vedúca oddelenia, komunikačný manažér: Ing. Zuzana Šlosárová
Telefón: +421 905 730 940
E-mail

Kežmarská televízia

Telefón: +421 915 751 153
E-mail

Redaktori Kežmarskej televízie:

Redaktorka: Mgr. Beáta Oravcová
Telefón: +421 915 751 153
E-mail

Noviny Kežmarok
Redaktor: Mgr. Lorant Paugsch
Telefón: +421 904 496 464
E-mail

Redaktorka: Mgr. Veronika Michalčíková Malichová
Telefón: +421 911 025 239
E-mail
19. február 2020

Odpoveď samosprávy

Ďakujem Vám aj za túto reakciu, opravil som uvedenú stránku nášho oddelenia a doplnil tam svoje meno. Moje telefónne číslo je 0911 025 239, prípadne mail: ondrej.miskovic@kezmarok.sk. Ozvite sa mi prosím prostredníctvom SMS správy a zavolám Vám hneď ako to bude možné. Ďakujem!

Mgr. Ondrej Miškovič, referent oddelenia komunikácie a propagácie mesta Kežmarok
20. február 2020

Jana

Ďakujem :).

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.